Аграрії коригуватимуть норми висіву культур залежно від запасів продуктивної вологи

13 лютого 2025, 14:25 316

Наразі в усіх регіонах України відмічається недостатня кількість опадів, відповідно, запасів вологи в ґрунті не вистачає, що згубно впливає на врожай сільськогосподарських культур. Ця історія спостерігається роками.

Про це розповів головний агроном ГК «Агро-Регіон» Юрій Лисак під час форуму «День агронома». 

У компанії щороку проводять дослідження запасів вологи за регіонами, де розташовані виробничі поля. 

«З 2019 року ми проводимо дослідження запасів продуктивної вологи в метровому шарі ґрунту через кожні 20 см. Найгірші запаси продуктивної вологи відмічалися у 2020-2022 роках, наразі показник середній», — зазначив Юрій Лисак. 

У Бориспільському районі, де компанія обробляє 12 тис. га земель, найгірша урожайність кукурудзи була в 2020 і 2022 роках, а найкраща — у 2018 і 2023 роках. Кукурудза — це стратегічно важлива культура для компанії, площі під нею займають 40% земельного банку.  

propData.content.image
Юрій Лисак, головний агроном ГК «Агро-Регіон»

Сума активних температур впливала на врожайність кукурудзи. У 2018 році ми зібрали рекордний урожай сухої кукурудзи — 11 т/га (із 17 тис. га). У 2018 році за сумою активних температур тепла вистачало, запасів вологи було 680 мм. Пізні культури забезпечили хороший урожай, ранні — середній. У квітні травні випало дуже мало опадів, врятували культуру липневі дощі. 2023 рік був найкращим для Бориспільського підрозділу компанії. Тепла вистачало, всі культури, як ранні так і пізні, дали дуже гарний врожай. 

З 2020 по 2022 рік температура не була сприятливою для кукурудзи. 2022 рік був найхолоднішим. Опадів за ці роки випадало мало, показник накопичення вологи був менше середнього. Тож кукурудза не змогла забезпечити бажаний результат. 

Цього року, як і раніше, зібрані дані «Агро-Регіон» використає під час планування ведення господарства. Якщо станом на квітень запаси продуктивної вологи будуть не такими, як би хотілося, то норми висіву культур і азотне підживлення коригуватимуть.


Вікторія Полевик, AgroPortal.ua