Український виробник вивів на ринок легкозасвоюване калійне добриво

22 липня 2025, 11:11 5033

Калій — головний елемент мінерального живлення, який відіграє ключову роль у формуванні високої сталої врожайності культур із поліпшеною якістю. На його засвоєння впливає низка чинників — нестача продуктивної вологи, не оптимальне співвідношення з кальцієм або магнієм тощо. За таких умов забезпечити потреби культур цим елементом можливо лише за допомогою позакореневих підживлень.

У 2025 році фахівці Ukravit вивели на ринок легкозасвоюване калійне добриво Авангард NPK Калій, покликане швидко забезпечити потреби культур у калії та знизити стресовий тиск.  

Сергій Адаменко, начальник відділу розвитку продуктів і сервісів мікродобрив компанії Ukravit

Роль калію в стратегії живлення плодових культур важко переоцінити. Він впливає на вуглецевий обмін, на синтез і переміщення цукрів, азотний обмін і синтез білка, регулює активність поглинання мінерального живлення, зокрема азоту, нейтралізує органічні кислоти в плодах, що має важливе фізіологічне значення. Калій також активує понад 60 ферментів, позитивно впливає на ріст твірних тканин. Калій підвищує тургор клітин і координує рух продихів листкового апарату, тобто за спеки продихи закриваються, і транспірація зменшується, а також підвищує стійкість культур до хвороб. 

Сергій Адаменко зазначає, що до 80% калію забезпечується кореневим живленням із ґрунту й калійних добрив. Натомість позакореневе підживлення — свого роду «швидка допомога», покликана підтримати потреби культур у цьому елементі. Саме тому в агросезоні — 2025 Ukravit пропонує аграріям легкозасвоюване добриво Авангард NPK Калій для підживлення плодових, овочевих та інших культур.

В одному літрі Авангарду NPK Калій міститься 400 г калію (в перерахунку на К2О), 2 г проліну. Пролін — це альфа-амінокислота, необхідна для синтезу білка. За стресів культури починають активно синтезувати пролін, щоб швидко вийти із цього стану. А в добриві Авангард NPK Калій міститься вже готова а-амінокислота, тож культури не витрачатимуть свою енергію на синтез проліну, а використовуватимуть для нормального перебігу фізіолого-біохімічних процесів вже готовий.

Також важливо, що добриво має оптимальний показник рН – 6,5–7,5, що забезпечує його стабільність у розчинах і поліпшує споживання культурами та дозволяє комбінувати з іншими добривами й ЗЗР в одному робочому розчині. 

Авангард NPK Калій за позакореневого підживлення дуже швидко усуває нестачу калію на плодових та інших культурах:

  • калій добрива засвоюється протягом 10–24 год;
  • застосування Авангард NPK Калій підвищує енергетичний статус і поліпшує фотосинтез, стійкість до посухи, низьких температур і хвороб (збудників гнилі, парші) та шкідників;
  • сприяє росту й розвитку кореневої системи, її міцності та проникненню в нижні шари ґрунту;
  • сприяє продуктивнішому використанню води й регулює процеси дихання;
  • сприяє синтезу цукрів, вітаміну С;
  • у плодах підвищується вміст аскорбінової кислоти, цукрів, знижується вміст органічних кислот. Рівень Brix і загальний цукор плодів яблуні підвищуються в середньому на 20% пропорційно до збільшення вмісту калію в листках;
  • добриво також підвищує стійкість плодів до пошкоджень під час транспортування та подовжує термін їх зберігання.