Компанія Mars інвестує майже $50 млн у скорочення вуглецевого сліду від тваринництва

01 червня 2024, 14:25 1068

Компанія Mars оголосила, що в найближчі три роки планує інвестувати майже $50 млн у скорочення вуглецевого сліду від власного молочного виробництва.

Про це повідомляє зовнішній пресофіс Mars в Україні.

Новий план зі зниження викиду парникових газів від молочної промисловості під назвою Moo'ving Dairy Forward передбачає співпрацю з молочними фермерами та скорочення до 2030 року викидів удвічі порівняно з 2015 роком.

Виробництво молочних продуктів посідає друге місце серед напрямів бізнесу Mars за обсягом викидів вуглекислого газу. Для скорочення таких викидів компанія співпрацюватиме з лідерами галузі молочної промисловості, щоб реалізувати низку змін на фермах, адже більшість викидів у галузі відбувається саме локально на фермах. Зміни в промислових процесах стосуватимуться зменшення викидів метану від життєдіяльності корів, ефективної обробки гною та сталого виробництва кормів. 

Детальніше про кожен із напрямів:

  • Метан від життєдіяльності корів. Щороку одна корова викидає 95 кг метану — цього обсягу вистачить для наповнення 5000 повітряних кульок. У межах плану на фермах працюватимуть над змінами дієт корів для зниження викидів. Зокрема, планується додавати в раціон корів харчові добавки з морських водоростей.
  • Обробка гною. Правильно оброблений гній зменшує викиди парникових газів і забезпечує органічне добриво, яке можна використовувати для вирощування корму, що споживають корови.
  • Стале виробництво кормів через регенеративне землеробство. Цей напрям фокусується на практиках відновлювального господарства: сприянні здоров’ю ґрунту та збільшенні накопичення вуглецю в ґрунті, в якому вирощуються корми для корів.

Одне з таких партнерств — з Friesland Campina, одним із найбільших у світі виробників молочної продукції. Співпраця має на меті створення платформи, де будуть тестуватися та вдосконалюватися нові практики зі скорочення вуглецевих викидів. Наприклад, у межах цього партнерства фермери в Нідерландах практикують додавання спеціальних речовин під час зберігання гною для зниження викидів та впроваджують біодигестери для перетворення гною на енергію.

Кожна ферма унікальна, адже існує на своєму виді ґрунту та в своїй кліматичній зоні, отже для ефективного тестування підходів проєкт має покривати різні ферми. DMK Group та Mars уже запустили три пілотні молочні ферми, які фокусуються на виробництві сталої молочної продукції, у Німеччині. Проєкт розрахований на п’ять років.