ДПЗКУ закупить по форварду зерна на 1,16 млрд грн

30 жовтня 2019, 10:54 1919

«Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) розпочала реалізацію програми закупівель зерна врожаю 2020 року.

Як говориться у повідомленні ДПЗКУ, в рамках цьогорічної кампанії планується закупити у сільгоспвиробників близько 385 тис. т пшениці, ячменю, жита та кукурудзи. На авансування аграріїв заплановано виділити 1,16 млрд грн.

«Традиційно, програма закупівель зерна майбутнього врожаю проходитиме у два етапи. З 25 жовтня 2019 року розпочався перший етап — осіння форвардна програма (жовтень 2019 р. — грудень 2019 р.), під час якого проводиться закупівля зерна пшениці, ячменю та жита майбутнього врожаю 2020 року. На першому етапі сільгоспвиробнику потрібно подати заявку на участь до регіонального відділу ДПЗКУ, сформувати необхідний пакет документів та укласти договір поставки зерна майбутнього врожаю безпосередньо у центральному офісі корпорації.

Після підписання договору ДПЗКУ здійснює попередню оплату на розрахунковий рахунок сільгоспвиробника у розмірі 3000 грн з урахуванням ПДВ за одну тонну зерна пшениці, ячменю; 3300 грн з урахуванням ПДВ за одну тонну жита», — зазначили у компанії.

На другому етапі ДПЗКУ проводить остаточний розрахунок після передачі зерна у власність корпорації.

«Цього року вартість коштів становитиме від 9,5% до 13% річних в залежності від кількості законтрактованого товару та базису поставки. Враховуючи те, що програма закупівель зерна майбутнього врожаю в ДПЗКУ проводиться вже не перший рік, корпорація пропонує додаткову знижку у розмірі 0,25% тим сільгоспвиробникам, які приймають участь в програмі 2 та більше років», — додали в компанії.


Для довідки: ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 р. До її складу входить розгалужена мережа філій — лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові й круп'яний заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн т зернових, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн т зернових вантажів на рік. Корпорація має у своєму складі два власних річкових термінали (Голопристанський та Великолепетиський елеватори) з можливістю перевантаження збіжжя на водний транспорт. На всіх переробних підприємства ДПКЗКУ запроваджена система управління безпекою виробництва харчових продуктів ISO 22000:2005 НАССР.