Про це повідомив заступник директора департаменту економічної безпеки та фінансових ризиків Андрій Коваленко, інформує прес-служба корпорації.
«Практично вся дебіторська заборгованість перед ДПЗКУ утворилася впродовж 2013-2014 рр. внаслідок численних фактів зловживань службовим становищем посадовими особами корпорації та пов’язаними контрагентами щодо незаконного заволодіння грошовими та матеріальними активами товариства. Загалом, сумарна дебіторська заборгованість у гривневому еквіваленті за 2013-2014 рр. склала 800 млн грн, з яких майже 230 млн грн ми вже повернули. Робота в цьому напрямку триває», — зазначив він.
Також, як розповів Андрій Коваленко, упродовж 2015-2016 рр. у ДПЗКУ вживались заходи щодо повернення боргів за 15 зовнішньоекономічними контрактами 2013-2014 рр., укладених з 5 офшорними компаніями, загальна сума заборгованості за якими складає $132 млн. На даний час отримано 14 позитивних судових рішень щодо стягнення з компаній-нерезидентів на користь ДПЗКУ дебіторської заборгованості на суму понад $132 млн (з урахуванням штрафних санкцій), серед яких — три рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду (МКАС) при ТПП України, 5 рішень міжнародного арбітражу ГАФТА (м. Лондон) та 6 рішень Господарського суду м. Києва.
Загалом, за ініціативою керівництва корпорації, правоохоронними органами наразі розслідується 140 кримінальних впроваджень, з яких 4 — за зверненнями корпорації до Служби безпеки України, 2 — Національного антикорупційного бюро України, 115 — Національної поліції, 15 — за зверненнями до Генеральної прокуратури та 4 — до Державної фіскальної служби.
Для довідки: ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 р. До її складу входить розгалужена мережа філій — лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові й круп'яний заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн т зернових, у тому числі загальні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн т зернових вантажів на рік.
Починаючи з 2015 року ДПЗКУ відмовилась від торгівлі з офшорними компаніями та впровадила суворий фінансовий контроль за торговими операціями, завдяки чому забезпечено 100% виконання зовнішньоекономічних та форвардних контрактів.