Про це повідомив в.о. голови правління Дмитро Гавриш, говориться у повідомленні ДПЗКУ.
«З липня поточного року ми активізували торгівлю з нашим стратегічним партнером ССЕС та продемонстрували позитивну динаміку зростання експортних показників у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Так, станом на сьогодні ССЕС законтрактувала 300 тис. т, з яких майже 100% буде відвантажено до кінця листопада 2017 року», — зазначив керівник корпорації.
За словами Гавриша, ДПЗКУ досить активно працює в нинішньому маркетинговому році та на сьогодні експортувала вже 710 тис. т зернових. Крім того, вдалося освоїти нові зовнішні ринки Катару та Литви.
«Як державна корпорація ДПЗКУ намагається втримувати репутацію надійного партнера і постачальника зерна на зовнішні ринки. Що стосується зобов'язань ДПЗКУ в рамках спільного зернового проекту, ми дбаємо про нарощення обсягів взаємної торгівлі та подальшої реалізації проекту відповідно до визначених договором стратегічних завдань шляхом стабільного постачання українських зернових до КНР», — підсумував Гавриш.
Також уточнюється, що з метою розширення торгівлі між ДПЗКУ та її китайським партнером, сторони здійснюють поставки зернових через ССЕС на треті країни: Португалії, Нідерландів, Італії, Єгипту, Тунісу та Бангладеш.
Для довідки: ДПЗКУ створена урядом України в серпні 2010 р. До її складу входить розгалужена мережа філій — лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові й круп'яний заводи. Сумарно 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн т зернових, у тому числі сумарні потужності з перевалки на експорт Одеського та Миколаївського портів складають близько 2,5 млн т зернових вантажів на рік.