Агропромхолдинг «Астарта» завершив посівну кампанію, виконавши в оптимальні терміни весь комплекс весняно-польових робіт у межах наявного земельного банку агропромхолдингу.
Про це говориться у повідомленні компанії.
«Минулорічна дощова осінь з дуже пізнім завершенням збору пізніх зернових призвела до того, що нам довелося одночасно з плановими польовими роботами виконувати й непланові — завершувати основну підготовку ґрунту. На додаток пізня, холодна і дощова весна днів на 10 змістила початок посівної. Але з іншого боку, у нас є велика перевага перед минулим роком — таких запасів вологи у метровому шарі ґрунту, які є сьогодні, не було дуже довгий час, особливо на Полтавщині. Тому для ранніх зернових культур умови сприятливі», — говорить директор з сільськогосподарського виробництва «Астарта» Вадим Скрипник.
Враховуючи поточні виклики, компанія переглянула сівозміну 2023 року. У результаті структура посівів під ключовими культурами наступна: озима пшениця — 43 тис. га, ріпак — 14 тис. га, цукрові буряки — 39 тис. га, соя — 56 тис. га, кукурудза — 19 тис. га, соняшник — 28 тис. га, органічні культури — 2 тис. га.
За словами керівника напряму, наразі аграрії холдингу працюють згідно з графіком, виконують роботи з догляду за посівами і готуються до жнив ранніх зернових, які, за попередніми прогнозами, стартують на початку липня.
Для довідки: «Астарта» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т. У 2014 році холдинг ввів у експлуатацію завод із переробки сої в Полтавській області (ТОВ «Глобинський переробний завод»).