Астарта готова до одночасного достигання всіх озимих культур

07 липня 2025, 09:55 269

Підприємства агропромхолдингу «Астарта-Київ» розпочали збирання ранніх зернових культур.

Першими до жнив долучилися агрофірми «Добробут» та «Полтавазернопродукт» у Полтавській області, повідомляє пресслужба холдингу.

Зазначається, що цьогоріч кампанія розпочалася майже на тиждень раніше, ніж зазвичай — через нестачу опадів у червні та низькі запаси вологи після осінньо-зимового періоду. У планах компанії — зібрати 46 тис. га озимої пшениці, 11 тис. га озимого ріпаку та 2,2 тис. га гороху зимуючого.

«Збільшення площ під горохом зимуючим на 1,5 тис. га порівняно з 2024 роком, а також затримка дозрівання ріпаку через весняні холоди можуть призвести до одночасного достигання всіх озимих культур. Це створить додаткове навантаження на логістику, техніку та елеватори в усіх регіонах нашої діяльності. Водночас команда «Астарти» повністю готова до цих викликів. До жнив залучаємо близько 200 зернозбиральних комбайнів і понад 400 одиниць автотранспорту — такий технічний ресурс дозволяє ефективно та оперативно впоратися зі збором і доставкою врожаю», — зазначає  директор департаменту рослинництва, логістики та механізації «Астарти» Андрій Загорулько.

Цього сезону компанія особливий акцент робить на ефективній логістиці та безпеці, зокрема завдяки цифровій ІТ-системі AgriChain Logistics, яка забезпечує управління логістикою ТМЦ та готової продукції.

«Для організації та супроводу логістичних операцій повністю використовуємо онлайн-систему AgriChain Logistics. Вона допомагає прозоро та швидко управляти всім логістичним циклом — від планування перевезень до формування маршрутів і нарядів транспорту», — додає Андрій Загорулько.

У межах впровадження сталих практик відповідно до стандартів ISCC EU у господарствах компанії застосовується підхід відмови від десикації ріпаку. Це дозволяє знижувати виробничі витрати та водночас зберігати врожайність.


Для довідки: «Астарта» — вертикально інтегрований агропромисловий холдинг, який здійснює діяльність у Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій, Тернопільській, Житомирській, Чернігівській, Черкаській і Харківській областях. До складу холдингу входять цукрові заводи, агрогосподарства із земельним банком близько 250 тис. га і молочні ферми. 7 високотехнологічних елеваторних комплексів компанії розташовані у Полтавській, Хмельницькій та Вінницькій областях. Загальна потужність зберігання 562 тис. т. У 2014 році холдинг ввів у експлуатацію завод із переробки сої в Полтавській області (ТОВ «Глобинський переробний завод»).