Провідна agtech-компанія Agreena запрошує українських фермерів взяти участь у своїй програмі ґрунтового вуглецю на 2024 рік. AgreenaCarbon, найбільша в Європі платформа сертифікації ґрунтового вуглецю, допомагає фермерам фінансувати перехід до методів регенеративного землеробства і зараз відкриває свій четвертий сезон.
Понад 1 млн га було зареєстровано в програмі AgreenaCarbon, і її учасникам уже виплачено понад 6 млн євро, причому фермери заробляли щонайменше 32 євро за вуглецевий сертифікат під час застосування методів регенеративного землеробства.
«Завдяки регенеративним методам — таким як нульовий обробіток, мінімальний обробіток, вирощування покривних культур тощо — фермери можуть відігравати ключову роль у покращенні клімату та посідати надзвичайно вагоме місце в боротьбі зі зміною клімату. Фермери потребують фінансової винагороди за надання цих життєво важливих послуг, і AgreenaCarbon робить саме це», — сказав комерційний директор agtech-компанії Agreena Нільс Віттруп.
Фермери, які беруть участь у програмі, погоджуються вжити низку заходів, таких як зменшення порушення ґрунту і оптимальне використання покривних культур. Міжнародна акредитована та підтверджена третьою стороною програма компанії Agreena визначає кількісне скорочення еквіваленту парникових газів та видалення вуглецю на полях господарства і видає верифіковані сертифікати CO2e. Фермери можуть зберігати ці сертифікати, торгувати ними на добровільному вуглецевому ринку (VCM) або дозволити Agreena продавати їх від свого імені. Для фермерів також доступний варіант дострокової виплати, коли Agreena надає фермеру фінансування ще до моменту видачі сертифікатів.
Програма AgreenaCarbon забезпечує життєво важливий додатковий дохід для аграріїв та допомагає підтримувати прибутковість та екологічну стійкість їхнього сільськогосподарського бізнесу. Фермери стикаються з безпрецедентними проблемами, зокрема економічною та політичною невизначеністю та зміною погодних умов.
Вуглецеві сертифікати компанії відповідають строгій науковій методології IPCC і провідним світовим стандартам сертифікації з забезпечення видалення вуглецю. Провідна технологія дистанційного зондування MRV компанії Agreena дозволяє безперервно контролювати, перевіряти та звітувати про практику та результати в господарстві.
Додаткове джерело прибутків, яке створює для фермерів вуглецева програма AgreenaCarbon, стало суттєвими фактором, якій збільшує можливості фермерів переходити до регенеративного землеробства.
«Завдяки отриманим компенсаціям ми змогли прискорити цей перехід… Ми купили знаряддя для мінімального обробітку ґрунту і вже стали більше завдяки цьому обробляти». — зазначив керівник відділу систем діджиталізації ГК «Агрейн» Олександр Мустіпан.
Для довідки: Agreena розкриває потенціал видалення вуглецю з ґрунту та природного капіталу для фінансування переходу до регенеративного сільського господарства. Працюючи в тісній співпраці з фермерами-партнерами в 17 європейських країнах і зростаючи, AgreenaCarbon є провідною в Європі платформою з ґрунтового вуглецю. Дане рішення у поєднанні з провідними на ринку технологіями супутникового моніторингу може підтримати фермерів, компанії та уряди на шляху до вуглецево-нейтрального споживання.
1. Поглинання вуглецю в сільському господарстві було визначено як одне з найкращих рішень для масштабування кліматичних заходів, однак воно може спричинити великі початкові витрати для фермерів. Використовуючи VCM для перетворення зусиль, спрямованих на збереження клімату, у отримання високоякісних вуглецевих сертифікатів, Agreena забезпечує новий потік доходів для фермерів. Фермери також бачать вигоду: 20% річного приросту гектарів у портфоліо Agreena відбулося завдяки тому, що фермери-учасники додали більше землі до програми.
2. За оцінками, щонайменше 50% вуглецю, що знаходився в ґрунті, було викинуто в атмосферу протягом останніх століть. Повернення цього вуглецю в ґрунт за допомогою регенеративного сільського господарства є однією з найкращих можливостей для покращення здоров’я людини та клімату, а також фінансового добробуту фермерів. [Джерело: Project Drawdown]
3. Рішення, засновані на природних механізмах, включаючи покращення управління землями, що обробляються, такими як фермерські господарства, входять до п’ятірки найефективніших стратегій скорочення викидів вуглецю до 2030 року. [Джерело: IPCC, Шостий звіт про оцінку]