Дедалі більше румунських фермерів відмовляються від вирощування картоплі через зростання витрат.
Про це пише Euronews.
Зазначається, що виробництво картоплі в Румунії продовжує скорочуватися: вартість насіння за останні роки подвоїлася, робоча сила також стає дедалі дорожчою та важкодоступнішою, тому багато фермерів відмовляються від вирощування цього овоча.
За даними Національного інституту статистики, у 2024 році виробництво картоплі в Румунії було найнижчим за останні вісім років, незважаючи на те, що в країні знаходиться майже третина картопляних ферм Євросоюзу.
У середньому по ЄС урожайність картоплі становить близько 35 т/га, при цьому врожай Румунії минулого року становив близько 14,8 т/га. Посуха і спека ще більше погіршили ситуацію.
Але, незважаючи на зниження пропозиції, попит продовжує зростати. За словами фермерів, внутрішнє виробництво покриває лише половину внутрішніх потреб. У результаті магазини переповнені імпортними товарами, що відбивається на цінах. На ринках кілограм картоплі продається за 5 леїв, тобто близько одного євро.
В інших країнах ЄС також вирощується менше картоплі. Майже 70% полів блоку зосереджено в п'яти країнах: Румунії, Франції, Польщі, Нідерландах і Бельгії. У період з 2000 по 2023 рік виробництво картоплі в ЄС скоротилося на 27,9 млн т, що відповідає падінню на 36,7%. Особливо сильно — у Польщі, звідки Румунія імпортує значну частку овоча.