Тимчасова домовленість про зниження імпортних мит між США та Китаєм не допоможе американським фермерам відновити позиції на китайському ринку сої.
Таку думку висловив президент Американської асоціації сої Калеб Рагланд у коментарі Reuters.
Він пояснив, що попри зниження китайських тарифів на імпорт із США з 125% до 10%, Бразилія зберігає конкурентну перевагу завдяки відсутності тарифів і рекордному врожаю.
«Тариф, який залишається чинним для американської сої, все ще є значним, — додав фахівець. — Продукція наших конкурентів із Бразилії та Аргентини не обтяжена цими додатковими витратами».
Як відомо, Китай є найбільшим у світі імпортером сільськогосподарської продукції, закуповуючи близько 70% сої саме в Бразилії, тоді як США у 2022/2023 році забезпечували лише 28% імпорту сої до Китаю.
Бразилія, скориставшись торговельною війною Дональда Трампа, значно посилила свої позиції, і, як зазначають в уряді країни, планує збільшити експорт не лише сої, а й інших продуктів, таких як сорго, свинина та курятина, до Китаю.
Американські фермери сподіваються, що переговори з Китаєм у межах торговельної угоди призведуть до зростання попиту на їхню продукцію. Однак виробники уже зменшили посіви сої цього року порівняно з минулим, оскільки культура виглядала менш прибутковою, ніж кукурудза. Водночас закінчення перемир’я припадає на початок збору врожаю, що є критичним періодом для експорту, і фермери побоюються, що без додаткових поступок Китай продовжить надавати перевагу південноамериканським постачальникам.