Індія продовжила заборону на ф'ючерсну торгівлю агропродукцією

24 грудня 2022, 14:18 2167

Регулятор ринку Індії продовжив призупинення ф’ючерсної торгівлі ключовими сільськогосподарськими товарами на рік.

Таке рішення пояснюють прагненням приборкати інфляцію на продукти харчування, пише Reuters.

Рада з цінних паперів і бірж Індії (SEBI) заявила, що призупинення торгівлі ф’ючерсними контрактами триватиме до 20 грудня 2023 р. на сою та її похідні, сиру пальмову олію, пшеницю, неочищений рис, нут, продукти переробки ріпаку.

Продовження здивувало учасників ринку, які очікували відновлення торгів після того, як річна роздрібна інфляція знизилася в листопаді нижче верхнього допустимого рівня центрального банку вперше цього року на тлі більш м’якого зростання цін на продукти харчування.

«Промисловість із нетерпінням очікувала, що уряд скасує призупинення, особливо щодо таких товарів як пальмова та соєва олія, де ціни слідують за змінами на світових ринках, — зазначив виконавчий директор Асоціації виробників рослинних олій Індії Б.В. Мехта. — Торгівля та промисловість будуть позбавлені механізму хеджування та встановлення цін для безперебійної роботи бізнесу».

Індія задовольняє майже дві третини своїх потреб у харчовій олії за рахунок імпорту.

Зростання цін на рослинну олію на початку цього року до рекордного рівня після призупинення ф’ючерсів на соєву та пальмову олії довело, що деривативи не були відповідальними за зростання цін, пояснив дилер із Глобального торгового дому в Мумбаї. Багато переробників рослинної олії та трейдерів втратили гроші у 2022 р. через історичну волатильність цін. У них не було інструменту хеджування ризиків.

Ф'ючерси на малайзійську пальмову олію зросли до рекордного рівня в березні, перевищивши 7200 ринггітів ($1624) після того, як вторгнення росії в Україну спричинило світовий дефіцит харчової олії. Відтоді ціни впали майже вдвічі.

У 2022 р. Індія заборонила експорт пшениці та обмежила експорт цукру та рису, щоб заспокоїти місцеві ціни.