Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО) підвищила прогноз світового виробництва зернових у 2023 році до 2819 млн т, що на 0,9% більше, ніж попереднього року.
Як говориться у повідомленні ФАО, підвищення прогнозу майже повністю ґрунтується на нещодавніх і більш позитивних оцінках урожайності в рф та Україні порівняно з попередніми очікуваннями завдяки збереженню сприятливих погодних умов, тоді як виробництво в Канаді, як очікується, буде значно нижчим через тривалу посушливу погоду в ключових регіонах вирощування зернових культур.
У поточному звіті ФАО про попит та пропозицію зернових світове виробництво пшениці прогнозується на рівні 785 млн т, фуражного зерна — 1511 млн т, що на 2,7% більше, ніж у 2022 році, а світовий обсяг виробництва рису — 523,1 млн т.
«Попри перегляд цього місяця у бік зменшення, обсяг світового споживання зернових у 2023/24 МР, яке прогнозується на рівні 2804 млн т, перевищить торішній показник на 0,8% завдяки зростанню споживання пшениці, тоді як світове споживання рису прогнозується на рівні 520,5 млн т, що свідчить про другий поспіль сезон нульового або від'ємного зростання споживання, оскільки очікується, що подальше скорочення непродовольчого споживання компенсує зростання споживання рису населенням.
Прогнозується, що світові запаси зернових на кінець сезону 2024 року становитимуть 884 млн т, що на 3% перевищить рівень початку сезону і стане рекордно високим показником. Новий і збільшений прогноз кінцевих запасів у поєднанні зі зниженим прогнозом використання в цьому місяці призводить до прогнозованого співвідношення запасів зернових до споживання на рівні 30,8%.
Поточний прогноз ФАО щодо обсягу світової торгівлі зерновими в 2023/24 МР порівняно з минулим місяцем не змінився, склавши близько 466 млн т, що на 1,7% нижче показників сезону 2022-2023 років.