Світові ціни на продовольчі товари в листопаді були в основному стабільними, зниження міжнародних котирувань зернових компенсувалося підвищенням цін на рослинні олії.
Про це говориться у повідомленні Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Індекс продовольчих цін ФАО, який відстежує щомісячні зміни міжнародних цін на продовольчі товари, у листопаді становив у середньому 120,4 пункту, не змінившись порівняно з попереднім місяцем, і був на 10,7% нижче, ніж у листопаді 2022 року.
Індекс цін на зернові ФАО знизився на 3% порівняно з жовтнем. Міжнародні ціни на фуражне зерно впали на 5,6% через різке падіння цін на кукурудзу, тоді як ціни на пшеницю знизилися на 2,4% в листопаді. Індекс цін ФАО на рис залишався стабільним на тлі контрастних коливань цін у різних країнах походження та сегментах ринку.
Індекс цін на рослинну олію зріс на 3,4% порівняно з жовтнем. Міжнародні ціни на пальмову олію відновилися на понад 6% у листопаді, в основному завдяки більш активним закупівлям провідними країнами-імпортерами та сезонним зниженням виробництва в основних країнах-виробниках. Світові ціни на соняшникову олію помірно зросли, а котирування соєвої та ріпакової олій у листопаді трохи знизилися.
Водночас індекс цін на молочну продукцію ФАО зріс на 2,2% порівняно з жовтнем завдяки високому імпортному попиту на масло та сухе знежирене молоко з боку покупців із Північно-Східної Азії, а також підвищенню внутрішнього попиту напередодні зимових свят у Західній Європі.
Індекс цін на цукор ФАО зріс на 1,4% в місячному обчисленні, ставши в середньому в листопаді на 41,1% вище, ніж в тому ж місяці минулого року. Це сталося під впливом стурбованості щодо глобальної експортної пропозиції на тлі погіршення перспектив виробництва у двох провідних країнах-експортерах — Таїланді та Індії — через суворі посушливі погодні умови, пов'язані з явищем Ель-Ніньйо.
Індекс цін на м’ясо ФАО впав на 0,4% порівняно з жовтнем, відображаючи незначне падіння світових цін на м’ясо птиці, свиней і великої рогатої худоби, здебільшого завдяки великій експортній пропозиції.