Експерт: ЗВТ з Китаєм зашкодить неаграрним галузям

09 листопада 2016, 09:42 1921

Зона вільної торгівлі з Китаєм забезпечить пожвавлення в експорті вітчизняних продовольчих товарів без значного зростання імпорту продуктів харчування з Китаю.

Але Україна не повинна квапитися у прийнятті рішення щодо її відкриття, оскільки інші галузі економіки можуть зіткнутися з підвищенням конкурентоздатності китайських товарів на внутрішньому ринку. Таку думку висловив голова Ради з питань експорту продовольства UFEB Богдан Шаповал, інформує прес-служба UFEB. 

«Зона вільної торгівлі з Китаєм може стати стимулом для розвитку нашого аграрного експорту. Китай імпортує набагато більше продовольства, ніж поставляє на зовнішні ринки. Зняття митних та сертифікаційних обмежень в рамках ЗВТ значно полегшить для українських виробників вихід на цей ринок. Але Кабмін взяв правильну паузу на роздуми. Якщо для аграрного сектору ЗВТ несе великий плюс, то інші галузі української економіки можуть постраждати від покращення умов торгівлі на нашому ринку для китайських конкурентів. Потрібно визначити, чи призведе ЗВТ з Китаєм до покращення стану нашого торговельного балансу і чи не завдасть шкоди не-аграрним галузям», — сказав Шаповал.

Він зазначив, що незалежно від рішення влади щодо переговорів про ЗВТ, українські виробники продовольства продовжують освоювати китайський ринок. Зокрема, UFEB організована торговельна місія до Китаю, яка ставить за мету підвищити частку м’ясомолочної, цукрової та олійно-жирової галузей в українському експорті до цієї країни.


Для довідки: основу українського експорту до Китаю складають зернові культури (кукурудза) та соняшникова олія. Так, у січні-серпні цього року експорт української продукції до КНР склав у грошовому виразі $1,36 млрд, що на 27% менше, ніж за аналогічний період минулого року. З названої суми зернові культури склали 31%, а рослинні жири — 26%. Інше — в основному несільськогосподарська продукція. У той же час імпорт збільшився на 23% — до $2,89 млрд, а його основу складають непродовольчі товари.