Гранти до 8 млн грн для переробних підприємств. Встигніть подати заявку

18 жовтня 2023, 10:30 2905

Міністерство економіки України продовжує приймати заявки на гранти для розвитку переробних підприємств у межах програми «єРобота». Ця можливість триватиме до 27 жовтня 2023 року.

Про це повідомляє Команда підтримки реформ при Мінекономіки.

Програма «єРобота» була запущена урядом у липні 2022 року з метою підтримки підприємців в Україні та стимуляції створення робочих місць. Згідно з її умовами, кожен підприємець може отримати грант на розвиток або відкриття переробного підприємства на суму до 8 млн грн.

За перший рік дії програми більше ніж 500 переробних підприємств отримали гранти загальною сумою 2,8 млрд грн, що складає приблизно 30% від загальної кількості поданих заявок. Середній розмір гранту для одного підприємства складає 6 млн грн.

Отримувачами грантів є компанії, які спеціалізуються на виробництві харчових продуктів, меблів, металевих виробів, текстильної та хімічної продукції, а також виробів із деревини. Однією з ключових умов отримання гранту є створення робочих місць. Деталі, які регулюють кількість створених робочих місць залежно від суми гранту:

  • до 1,600,000 грн — 5 робочих місць;
  • 1,600,001-3,200,000 грн — 10 робочих місць;
  • 3,200,001-4,800,000 грн — 15 робочих місць;
  • 4,800,001-6,400,000 грн — 20 робочих місць;
  • 6,400,001-8,000,000 грн — 25 робочих місць.
Денис Шемякін, директор Команди підтримки реформ при Мінекономіки

Підтримка проєктів, що стосуються розвитку переробних галузей економіки України, — це один з напрямів, за яким наша команда працює разом із Міністерством економіки України. Переробка має стати ключовим елементом нової економічної стратегії України, оскільки саме вона сприяє значному зростанню доданої вартості. Для забезпечення стійкого економічного росту Україні необхідно перетворитися з країни, що виробляє сировину, на експортера готової продукції. Велика мета — надання підтримки малому та середньому бізнесу через спрощення регулювань, державну підтримку, адаптацію законодавства до європейських норм і розвиток експорту. За попередніми даними Міністерства економіки України, програму буде продовжено й на 2024 рік — фінансування закладено у проєкт бюджету наступного року.

Подати заявку на отримання гранту можна через державний портал «Дія». 

Олексій Бахтінов, старший проєктний менеджер Команди підтримки реформ при Мінекономіки

Зазвичай причинами відмови в наданні гранту є неправильно розрахований власний внесок, нецільове використання гранту, укладення валютних контрактів, наявність податкового боргу, нерозуміння, що таке переробка, або наявність ризикових кодів виду економічної діяльності (КВЕД). Наприклад, заморожені ягоди та фрукти не належать до галузі переробки. Продукт має бути змінений таким чином, щоб не міг повернутись до свого первозданного вигляду. Тобто ягоди мають бути порізані, а потім уже заморожені чи висушені, або перероблені на джем чи пастилу.