Українські картоплярі механізують виробничі процеси

09 грудня 2024, 13:40 720

До сховищ, що завжди були обмежувальним фактором у картоплярстві, додався ще й тотальний брак робочих рук. Його відчувають не лише в Україні, а й у Європі загалом, тому новинки в механізації є пріоритетом галузі.

Про це AgroPortal.ua розповів керівник ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля» Ігор Шкурко після поїздки до Бельгії на виставку INTER’POM 2024 з вирощування, зберігання та переробки картоплі. Сільгоспвиробник законтрактував чотирирядну швидкісну картоплесаджалку з внесенням протруйників та добрив, ремінного типу.

propData.content.image
Ігор Шкурко, керівник ПрАТ НВО «Чернігівеліткартопля»

Замовлена чотирирядна саджалка дозволяє садити бульби видовженої форми. Натомість в апараті елеваторного типу це потребувало б заміни ложечок. У даному випадку ложечок немає взагалі, висадка йде швидко і точно. Можна садити бульби довжиною до 15 см. Це зручно, якщо висока репродукція картоплі, й немає можливості нарізати її. Що більша картопля, то кращий врожай. Американці 95% садять великою картоплею, розрізаною навпіл. Японці взагалі ріжуть бульби на чотири частини.

За словами Ігоря Шкурка, ремінна саджалка має більшу швидкість порівняно з класичним апаратом, тож дозволяє швидше закрити посадку. До того ж вона може садити пророщену картоплю без відбиття ростків.

Крім того, виробник законтрактував у компанії AGRONOMIC картоплекопалку, яка дозволяє викладати викопану бульбу не позаду, а на сусіднє міжряддя. Тоді комбайн підбирає не два рядки, а чотири. Такий підхід поширений у Європі. 


Світлана Цибульська, AgroPortal.ua