Основною метою конкурсу було залучити студентів до поглибленого вивчення техніки та надати їм можливість зануритися в аспекти майбутньої професії.
Як розповідають організатори, перед конкурсантами стояло важке завдання — самостійно створити проект, подібний тому, який створюють сільськогосподарські підприємства всім колективом.
Призовий фонд конкурсу склав 150 тис. грн, з яких за 3-є місце — 25 тис. грн, за 2-е — 50 тис. грн та за 1-е — 75 тис. грн.
«Все має бути взаємопов’язано, спочатку ми відкрили технологічний центр, у якому проводимо семінари та лекції для студентів університету, постійно оновлюємо технічний майданчик. І наступним етапом є перевірка того, як студенти засвоїли знання. В подальшому ми плануємо розширити процес і перейти до практичних аспектів, безпосередньо до роботи в полі, таким чином закрити весь навчальний процес», — прокоментував генеральний директор компанії «КУН-Україна» Асад Лапш.
«N. B.!» Технічна шпаргалка для столичного студента Або навіщо КУН «пішов» в НУБіП
Переможцем конкурсу став студент 4-го курсу механіко-технологічного факультету Павло Василишин, якому і дісталися 75 тис. грн.
«Здобути перемогу мені допомогла моя спеціальність, бо вона перегукується з конкурсом. Безпосередні розрахунки, які виконувалися у проекті, не такі й складні, ми їх робили на профільних дисциплінах з інженерії та механізації. На виконання завдання я витратив близько місяця інтенсивної роботи, проте, як виявилося, воно того варте», — ділиться Павло Василишин.
Виграні кошти переможець планує витратити на навчання — вступити до магістратури, а потім аспірантури.
Для довідки: у конкурсі взяли участь понад 50 студентів, які представили завершені 20 робіт, а у фінал було відібрано 5 кращих робіт студентів двох факультетів: механіко-технологічного та конструювання і дизайну.
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua