Про це AgroPortal.ua розповіла директор ФГ «Фруктовий сад» Анна Домбровська.
За її словами, у посадці жимолость подібна до смородини. Для вирощування жимолості не потрібні такі ґрунтові умови, як, приміром, для чорниці.
«Просто вихід з гектара не такий, як у чорниці. Проте цінність культури дуже велика з точки зору вмісту корисних речовин та елементів», — зазначила вона.
Експерт сказала, що нині в Україні близько 200 га зайняті під жимолостю. Більшість із них лише вступає в стадію плодоношення. Росте вона переважно у західних областях України. Там близько 80 га під культурою.
Для жимолості більше підходить помірний клімат північних регіонів і тих же західних. Вона погано переносить спеку.
«Фермери не спішать садити культуру, оскільки вона не вивчена з точки зору агротехніки та захисту від хвороб та шкідників. Вони не зовсім ознайомлені з технологією вирощування. Перед початком закладання плантації бажано знати два-три варіанти техніки обрізки, як з іншими культурами», — говорить вона.
Домбровська зазначає, що ягоди жимолості можна використовувати у переробці. Вони добре забарвлюють смузі, йогурти. Хто має плантації цієї ягоди, часто практикують заморозку, зазвичай виготовляють з неї соки.
«Нині про ягоду споживачі дізнаються переважно на фермерських ярмарках та локальних ринках, рідко можна побачити її у супермаркетах. Культура споживання жимолості в нашій державі тільки формується. На це потрібно ще років 2-3. Нині про споживання та використання ягоди мало говорять, у тому числі й у засобах масової інформації», — каже експерт.
Також вона додала, що жимолость містить мікроелементи, які сприяють відновленню молодості, вона має багато антиоксидантів.
«Ця культура визнана суперфудом», — підсумувала Домбровська.
Ірина Кравченко, AgroPortal.ua