Неймовірне одеське село розширило асортимент трояндової продукції

31 жовтня 2024, 09:50 190

Село Трояндове Доброславської громади Одеської області, яке у 2022 році здобуло перемогу у Всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України», організованому онлайн-виданням AgroPortal.ua за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, розширило асортимент крафтової продукції.

Про це AgroPortal.ua повідомила заступниця голови Доброславської селищної ради Альона Шихалієва.

«Візитівкою нашого села є троянди. Вони у нас всюди ростуть. Тому наш проєкт «Трояндова феєрія» — трояндовий парк зі спа-готелем та кав’ярнею — лежить в основі розвитку села. Для реалізації проєкту ми шукаємо інвесторів і маленькими кроками рухаємося до мети», — зазначає Шихалієва.

Для кав’ярні за грантові кошти конкурсу «Неймовірні села України» було закуплено термопрес для сублімації продукції, кавоварку та ноутбук.

Під кав’ярню Доброславська громада виділила архітектурну родзинку села — будинок, який спроєктував німецький архітектор Штегер. На першому поверсі приміщення знаходиться дитячий садочок, а на другому — місце під майстерню-кав’ярню. Зараз шукають людей, які взяли б його в оренду. 

Проєкт «Трояндова феєрія» включає не тільки вирощування саджанців, але й переробку — крафтову продукцію, яка буде продаватися у трояндовій кав’ярні. 

Презентація мила з троянд

Зараз підприємці громади виготовляють трояндовий лікер та варення. Нещодавно асортимент розширився трояндовим милом.

«Ми запропонували нашій місцевій жительці взяти відповідальність за напрям миловаріння. Допомогли їй оформити ФОП та написати грант, у результаті якого вона отримали можливість закупити все необхідне для проведення майстер-класів обладнання: стіл, стільці, посуд тощо. У серпні вона вже презентувала свою продукцію разом з іншими крафтовими виробниками громади на форумі «Крафтовий бізнес Одещини», — додає заступниця голови Доброславської селищної ради.

Окрім того, держслужбовиця зазначає, що у громаді збільшилася кількість ФОПів, які займаються саджанцями троянд, адже надходить все більше заявок на оптові закупівлі, в межах яких потрібно підписувати договори.


Трояндовий лікер входить до «Неймовірної крафтової торбини» — платформи, де об'єднані українські виробники крафтової продукції.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua