Неврожай апельсинів позитивно вплине на переробку яблук

17 жовтня 2023, 09:54 1847

Обсяги виробництва пюре та концентрованих яблучних соків зростатимуть за рахунок заміщення дефіциту, що очікується на ринку апельсинової групи. Це викликано низьким світовим урожаєм апельсинів цього року.

Про це AgroPortal.ua розповів керівник компанії USPA GLOBAL Володимир Гуржій. Він додав, що тренд останніх років — функціональні напої та продукти, які будуть мати успіх в найближчому майбутньому. 

«Вже є глобальні компанії, що займаються виробництвом та просуванням функціональних продуктів. Але це лише початок шляху», — пояснив  Володимир Гуржій. 

Компанія USPA GLOBAL займається експортом яблук та продуктів переробки. На думку директора, потрібно звертати увагу на дещо непопулярні ринки для України, такі як країни Африки. 

Володимир Гуржій, керівник компанії USPA GLOBAL

Варто допомагати державі, вказувати цікаві напрями для бізнесу. Зараз ми власними силами та силами Української асоціації аграрного експорту рухаємося до відкриття нових ринків в Південній та Північній Америці та вже маємо позитивні зрушення. Сприяємо налагодженню контактів та зв'язків з метою відкриття нових ринків у більш оперативному та ефективному форматі. Все ж основні та завершальні кроки мають вирішуватись на державному рівні. Безумовно, потрібно освоювати і складні для України ринки, як-то Індія, В'єтнам. Дуже бажано передивитись митну політику з Єгиптом, щоб отримати преференції на ввізне мито на яблуко українського походження на рівні з країнами-членами ЄС. Це зробить нас ще більш конкурентними.

За словами Володимира Гуржія, нові ринки потрібні, оскільки українські виробники обмежені в географії постачання і далекі від можливостей багатьох інших країн, таких як Польща, Італія, Португалія та інші ключові виробники яблук у Європі. Перелік відкритих країн-ринків для них значно довший і включає Індію, Тайвань, Таїланд, Єгипет, країни Південної Америки та багато інших напрямків, вихід на які приніс би для українських виробників яблук конкурентну рівність у межах географії постачань. Отже, ця диверсифікація могла б значно покращити і економіку таких підприємств.


Світлана Цибульська, AgroPortal.ua