Біотехнологічна компанія BTU, яка є найбільшим виробником біопрепаратів в Україні, приєднується як партнер до Всеукраїнського конкурсу «СИЛА АГРОЗМІН». У межах партнерства BTU надасть 5 фіналістам по 150 л препарату Граундфікс для внесення на 50 га. Загальна сума допомоги фермерським господарствам від компанії складе понад 150 тис. грн.
Як розповідають у компанії BTU, ринок біопрепаратів у всьому світі зростає швидкими темпами, і Україна — не виняток. Згідно з даними дослідницької компанії Dunham-Trimmer, загальний світовий дохід на біоринку 2023 року перевищив $10 млрд, і очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до $25 млрд.
Генеральний директор BTU Владислав Болоховський називає кілька ключових факторів, які дозволяють робити оптимістичні прогнози щодо зростання ринку біопрепаратів в Україні: міжнародна інтеграція, зміна клімату та висока ефективність продуктів.
Він додає, що, крім того, зміна клімату вимагає від аграріїв адаптації до нових умов. Біопрепарати допомагають рослинам краще протистояти стресам, спричиненим посухою, заморозками та іншими несприятливими факторами. Також ці продукти підвищують урожайність, покращують якість продукції та сприяють збереженню родючості ґрунтів.
Біологічний препарат Граундфікс створений з метою покращення живлення рослин, а саме для мобілізації важкодоступних форм фосфору, калію та фіксації атмосферного азоту.
За допомогою ретельно відібраних корисних мікроорганізмів підвищується засвоєння фосфорно-калійних добрив на 20-30%, що дозволяє зменшити норму їх внесення. А системне застосування забезпечує відновлення структури мікробного угруповання ґрунтів та покращує фітосанітарний стан ґрунту. І дуже важливим є той факт, що біопрепарат Граундфікс має позитивну післядію для наступних культур у сівозміні.
Подати заявку на конкурс «СИЛА АГРОЗМІН»
Для довідки: організатор Всеукраїнського конкурсу «СИЛА АГРОЗМІН» — AgroPortal.ua. Конкурс відбувається за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua