Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева під час конференції «Сучасне плодоовочівництво» в рамках виставки «Агропорт Південь Херсон 2018».
«Виробники, які працюють зі свіжими ягодами і фруктами, вимушені швидко збувати продукцію. Що ж стосується експорту в ЄС, то це зробити взагалі дуже складно. Ті виробники, які вже задіяли переробку, однозначно засвідчать, що прибутковість виробництва змінюється, вона зростає. Ми говоримо як про первинну переробку — заморожування, сушіння, так можна і йти далі — виробляти джеми, пасти», — зазначає Ольга Трофімцева.
За словами керівника департаменту «Маркетинг-Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяни Гетьман, сьогодні більшість інвестицій плодоовочівників і садівників націлені безпосередньо лише на виробництво.
«Здебільшого все закінчується на етапі вирощування, адже щоб перетворити вирощене справді на продукт, потрібно вкладати в це гроші, і з доданою вартістю у виробників проблема. Фермери не бачать стимулу, щоб перетворювати сировину на продукт», — пояснює Тетяна Гетьман.
Людмила Лебідь, AgroPortal.ua