Мед увійшов до трійки продуктів, які найбільше фальсифікуються

01 січня 2020, 08:00 3881

Одна з найбільших світових проблем на медовому ринку — фальсифікація.

Таку думку в ефірі радіо «Колос» висловив директор з розвитку «Асканія-Пак» Віктор Іванченко.

«У світі меду продається більше, ніж виробляється. Цю різницю компенсує підроблена продукція. Від неї потерпають усі. Мед входить до трійки продуктів, які найбільше фальсифікуються», — говорить він.

На щастя, Україна не входить до пулу держав, які вважаються основними фальсифікаторами. Цей топ очолюють Китай, Індія та В'єтнам.

«Але до нас теж є запитання. Трапляються поодинокі випадки звинувачень. Поки що вони не підтвердились, та ми не можемо довести, що фальсифікату у нас немає. Україна збільшила виробництво меду, його експорт, але не продемонструвала, що кількість пасічників теж зросла. Ми не можемо показати 100% прослідковуваність», — говорить Іванченко.

«Асканія-Пак» самостійно проводить лабораторні дослідження, за якими приймає рішення щодо закупівлі меду у пасічників. Іванченко каже, що часом якість пропонованого меду не дозволяє його навіть продати на внутрішньому ринку, не те що запропонувати іншій країні.

«Відбираємо зразки у пасічника. Якщо вони не відповідають вимогам, ми мед не викуповуємо. Відповідно пасічник продає посередникам. Є навіть оголошення: «Куплю мед з антибіотиками». Куди він потрапляє далі? Прямою дорогою на базар», — ділиться він.

Іванченко виділяє ще одну проблему. Україна виробляє майже 80 тис. т меду на рік, а це перевищує обсяги експорту та споживання цієї продукції на внутрішньому ринку і призводить до накопичення запасів.

На сьогодні сформувався великий надлишок, який тисне на ринок. За оцінками експерта, на руках у пасічників знаходиться від 25 до 40 тис. т меду. Прогнозовано Україна відправить на експорт у 1 півріччі 2020 р. 20-25 тис. т, а 15 тис. т перейдуть залишками на наступний рік.

«Ми дійшли до того, що меду Україна виробляє більше, ніж може продати. При цьому на зовнішньому ринку попит на український мед сформувався. Два найбільші покупці — ЄС (40-45 тис. т) та США (5-10 тис. т на рік)», — додав він.


Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua