Криза на ринку добрив змушує аграріїв змінювати систему живлення

20 січня 2022, 06:45 1357

На ринку добрив триває очікування. Сільгоспвиробники чекають, що відбудеться з цінами на мінеральні добрива. Але не менш важливим питанням залишається їх наявність у дистриб’юторів.

Про це AgroPortal.ua розповів експерт з рослинництва Департаменту консультаційних послуг у промисловості, агробізнесі та сфері послуг Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Микола Волкогон.

Експерт наголошує, що незважаючи на високу ціну на добрива та дефіцит деяких позицій, критично важливо вносити препарати відповідно до потреб рослин і в точно визначений період. За таких умов позакореневе підживлення набуває все більшого значення.

«Плануючи розтягнути час внесення за рахунок використання добрив протягом сезону, варто чітко розуміти цикли розвитку рослин і критичні фази забезпечення них мінеральними речовинами. Наприклад, для пшениці наявність азоту критично важлива в момент виходу в трубку та при наливі зерна, для кукурудзи — з початком швидкого росту (після появи 8-9 листка), для сої — під час формування бобів тощо», — наголошує Микола Волкогон.

За його словами, суто листковим підживленням не можна забезпечити повністю економічно ефективне живлення. Воно лише вибірково вирішує проблему нестачі мікро- чи макроелементів.

«Листкове живлення доречне у період максимальних потреб рослини: кущення, видовження, цвітіння, налив зерна. При цьому необхідно уникати роботи по листку, коли рослина знаходиться у стресових умовах, і застосування фоліарних добрив може призвести до збільшення впливу негативних факторів. Адже при такому способі живлення змивається восковий наліт, порушується безпосередньо система захисту самої рослини як мінімум від втрат вологи, чим ми відповідно поглиблюємо наявний стрес. Тому надважливо розуміти, коли саме потрібно проводити листкове живлення», — пояснює Микола Волкогон.

Це ж стосується і застосування рідких комплексних добрив (РКД).

«РКД дозволяють вносити те, що необхідно, і в потрібний період. Проте це повинна бути системна технологія, а не просто перехід з однієї форми добрив на іншу», — додав фахівець.


Валентина Оврас, AgroPortal.ua