Про це в коментарі для AgroPortal.ua розповів власник підприємства Іван Воробйов. В Одеській області він має вертикальну теплицю, де вирощує понад 20 видів мікрозелені, харчові квіти та виготовляє з сушеної зелені «їстівний пил».
Окрім того, додає він, довелося призупинити розширення приміщення, де вирощується урожай.
«Ферма площею 300 м працює з березня цього року. Нині будуємо там стелажі, нові системи гідропоніки. Поряд є приміщення на 150 метрів. Я планую взяти й його. У майбутньому це має бути теплиця на 500 метрів та 5 соток. Однак роботи відклали, бо останнім часом впали замовлення на продукцію», – сказав він.
Зазначимо, що про хід будівництва нових потужностей фермер раніше розповідав на Youtube-каналі.
За його словами, до карантину на день реалізовували десь по 50 оптових партій, зараз – до 20 на добу. Було й таке, що надходило лише 5-7 замовлень. Тобто, попит впав усемеро, додав Воробйов.
Загалом рентабельність вирощеного мікрогріну в теплицях може сягати 20%.
«Дійсно раніше заробляли 20%. Це те, що залишалося після сплати зарплат і комуналок, то нині маємо 0-5%», – розповів він.
Покупцями мікрозелені у 60% були ресторани і кафе, говорить Воробйов. Решта – ринки та магазини. Вони зачинялися.
«20-30% з них так і не запрацювали з послабленням карантину. А ті, хто відчинився, запустилися не на повну потужність», – зазначив він.
Окрім того, каже керівник «Зеленого шефа», впала купівельна спроможність людей і вони відмовилися від продуктів не першої необхідності.
«У результаті ми почали менше сіяти. Обсяги скоротилися вдесятеро. Мені вдалося вибити в орендодавця знижку на оренду приміщення у розмірі 50%. Використовував менше електроенергії, на зміну відправляв по одній людині замість двох. Зараз вже починаємо повертатися до старої системи», – підсумував Воробйов.
Наталія Рекуненко, AgroPortal.ua