Інновації досі є важкодоступними для маленького аграрія

18 грудня 2024, 14:22 659

Наразі фінансування малого та середнього агробізнесу складається з трьох джерел: банківське, зокрема програма «5-7-9%», товарне — коли товарні кредитори надають відтермінування оплати за отриманий товар, та лізинг. Фактично жодна з цих програм не сфокусована на придбання інновацій, які спрощують поточні процеси у виробництві.

Про це AgroPortal.ua розповів радник з питань доступу до фінансування Програми USAID АГРО Микола Волков.

propData.content.image
Микола Волков, радник з питань доступу до фінансування Програми USAID АГРО

Для аграріїв банківське фінансування є тривалим у часі, але найдешевшим, якщо орієнтуватися на програму «5-7-9%». Товарне ж фінансування швидке, але водночас найдорожче для агровиробника. Незважаючи на це, аграрії більш схильні до такого виду фінансування, оскільки часто потребують виробничих ресурсів у терміновому порядку. Наприклад, відбулася посівна компанія, і виникла нагальна потреба в засобах захисту. І тут виробник чекати місяць на кредитування від банку не може, тому звертається до товарного.

Він додає, що водночас інновації досі є важкодоступними для маленького аграрія. Тож, вивчивши ринок фінансування, компанія Activitis розробила новий фінансовий інструмент, який забезпечує фермерам швидке рішення і оплату за придбаний товар день у день, а Програма USAID АГРО погодилася підтримати пілотне впровадження цього інструменту. Так, у другому кварталі 2024 року запрацював український онлайн-сервіс розстрочки для агробізнесу WEAGRO.

«Сервіс пропонує інноваційний фінансовий інструмент, який дозволяє мікро-, малим і середнім аграріям купувати товари та послуги з відтермінуванням платежу, що є зручною альтернативою банківським і товарним кредитам. Основна мета WEAGRO — підтримати українських фермерів, надаючи їм можливість швидко та без складнощів придбати необхідні ресурси, оптимізувати обігові кошти та впроваджувати інноваційні рішення»,  зазначає Микола Волков.

Запрошуємо мікро-, малих і середніх агровиробників, які впроваджують у своєму виробництві інноваційні рішення, взяти участь у Всеукраїнському конкурсі «СИЛА АГРОЗМІН». Учасниками можуть стати фермери, сільгосппідприємства, які мають в обробітку до 5 тис. га, та невеликі переробні підприємства. 

Переможець конкурсу отримає грошовий приз у розмірі 100 тис. грн для реалізації інноваційних рішень (придбання обладнання та послуг). Фіналісти будуть нагороджені призами від партнерів конкурсу «СИЛА АГРОЗМІН».  

Докладніше про конкурс «СИЛА АГРОЗМІН»

Подати заявку на конкурс «СИЛА АГРОЗМІН»


Для довідки: організатор Всеукраїнського конкурсу «СИЛА АГРОЗМІН» — AgroPortal.ua. Конкурс відбувається за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua