Гідропоніка втричі прискорює збір урожаю, але є нюанси

14 грудня 2021, 08:00 553

Джерело фото: greenhousecanada.com

Продукцію, вирощену на гідропоніці, складніше реалізовувати, оскільки у неї гірші показники лежкості. За умови швидкого охолодження термін придатності рослини становить 10 днів, без охолодження — 3-4 дні.

Про це розповіла фахівець із вирощування зелені Надія Марченко під час конференції «Підвищення ефективності в плодоовочівництві».

«Зараз активно розвивається стелажне вирощування, що значно збільшує кількість рослин із квадратного метра, але не отримуючи 12000 люкс світла, рослина буде кволою, і таке виробництво буде нерентабельним. Тепло і світло потрібні в першу чергу», — наголошує Надія Марченко.

За її словами, у тепличному господарстві 75% успіху залежить від мікроклімату. Для нормального росту рослини бажана температура вночі +18°С, вдень — +22°С. Вологість у приміщенні повинна становити 65-85%, при перевищенні цих показників активно розвивається грибок і мікроорганізми.

Рослина на гідропоніці росте 21-24 дні, тоді як на полі це може бути 60-90 днів.

«Усі хочуть вирощувати дорогі салати, зокрема айсберг, але він на гідропоніці не росте, такі салати не в'яжуться, розвиваються некрози. Не варто навіть пробувати», — радить фахівець.


Валентина Оврас, AgroPortal.ua