В останні два роки на Полтавщині стали більше вирощувати овочів — як у закритому, так і відкритому ґрунті, адже це ранні гроші.
Про це AgroPortal.ua розповів голова Полтавської Асоціації фермерів і приватних землевласників України Олег Слизько.
«Вже наприкінці липня – на початку серпня можна отримати живу копійку. Тоді як соняшник починають молотити з вересня, і ціна не райдужна, а оскільки багато хто сіє в борг, тож що раніше є кошти, то краще», — розповідає Олег Слизько.
За його словами, багато овочів вирощують у ФГ «Хан», ФГ «Господар», ФГ «Квіти від Ярослава». Тепличним господарством займається ФГ «Ташань». Це ті овочівники, які вже з історією, але є й багато новачків.
«Овочівництво розвивалося би краще, якби продукцію закуповували місцеві школи та садки. Це було б значно дешевше, ніж купувати на тендері у перекупників. До того ж місцеві виробники більш відповідальні перед громадою. Проте тендер на, скажімо, 100-200 т овочів один фермер навряд чи зможе забезпечити, втім асоціація могла б сформувати обсяги. Для цього потрібне законодавче підґрунтя, щоб об'єднання малих суб'єктів господарювання могли подаватися на великі тендери», — вважає Олег Слизько.
Світлана Цибульська, AgroPortal.ua