Дослідження ґрунтів, постраждалих від воєнних дій, — питання державного значення

01 лютого 2023, 12:00 2110

Відбір і аналіз на спектр забруднюючих речовин є досить затратним. А додаткові витрати для аграрія — це зайве. Тому дослідження ґрунтів, що зазнали впливу воєнних дій, — питання державного значення, яке є досить масштабним.

Про це AgroPortal.ua повідомив СЕО компанії AgriLab, офіційний представник Міжнародної організації з точного землеробства (ISPA) в Україні Ярослав Бойко.

«Збитки, завдані нашому земельному банку, потрібно відповідним чином оцінити з метою отримання репарацій після перемоги України», — вважає експерт.

Наразі співробітники AgriLab проводять просвітницьку роботу і вже написали для інтернет-ресурсів кілька статей-рекомендацій, в яких йдеться про наслідки воєнних дій, і що можна вже робити для зниження або знешкодження того негативу. За основу беруть іноземний досвід і дослідження українських науковців у зоні АТО та територіях, де вже отримано «свіжі» цифри (наприклад, у Харківській та Сумській областях). 

Крім того, AgriLab працює над створенням проєкту Web-порталу — інструменту візуалізації та фіксації негативного впливу повномасштабного вторгнення росії на ґрунтові ресурси України сільськогосподарського напряму використання. Це дозволить зафіксувати, відцифрувати і встановити рівень шкоди, нанесеної ґрунтам, та оцінити її вплив на урожайність сільськогосподарських культур, якість продукції рослинництва і відповідно економіку.

«Шукаємо себе в цій історії, адже хочемо бути корисними нашій державі та народу. Розуміємо, що виклики серйозні, оскільки забруднення ґрунтів — це потенційно забруднення води і продукції, вирощеної на ділянках, що зазнали впливу воєнних дій. Сподіваюся, що наші інструменти та досвід можуть стати корисними вже найближчим часом», — резюмує Ярослав Бойко.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua