До весни презентують новий законопроект про кооперацію

28 січня 2017, 08:50 3719

Кооперація може стати стимулом для формування активного аграрного сектора. Потім це все перейде і в інші галузі економіки: медицину, енергетику, ЖКГ.

Таку думку AgroPortal.ua висловив глава підкомітету з питань діяльності небанківських фінансових установ та захисту прав споживачів фінансових послуг Комітету ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності Віктор Романюк.

За його словами, потрібно створити модель прямого взаємодії між виробником і споживачем.

Відповідаючи на питання, як донести до людей інформацію про те, що кооперація — це добре, депутат відповів, що в ідеалі держава повинна зменшити соціальні виплати.

«Ми витрачаємо 53% бюджету на це, ЄС — 15%, Південна Корея — 9%. Нам потрібно підвищувати пенсійний вік до рівня прибалтійських країн, зменшувати виплати з безробіття. Наприклад, в Обухівському районі на Київщині 15 тис. пайовиків і 7 фермерів. Це абсурд. Під Києвом, який є великим ринком збуту продукції АПК! Влада повинна сказати: ми у вас забираємо соціалку, але ось вам дешеві кредити», — сказав Віктор Романюк.

«N. B.!» Бізнес запитує: Чи зможе Рада в 2017 р. прийняти новий закон про кооперацію?

За його словами, більшість населення нічого не хоче робити. На окрузі депутата в Київській області 30% сільських голів говорять, що їм нічого не треба.

Романюк впевнений, що архіважливо підвищувати рівень відповідальності населення за себе і своє життя. Люди повинні навчитися використовувати свій основний ресурс — землю. Їм не можна просто давати гроші, їм потрібні стимули, щоб вони працювали.

Що стосується закону про кооперацію, нардеп повідомив, що до весни він буде презентований. При цьому Романюк висловив думку, що для початку необхідно поставити чітке техзавдання: що ми хочемо побачити в кінцевому підсумку, тому що в Україні 50-70% законодавчих актів абсолютно не потрібні. Основне завдання даного нормативного акту — стимулювати людину активно працювати на землі, створювати свій продукт.