До кінця року в Україні з’явиться ще 29 сімейних молочних ферм

15 жовтня 2019, 10:59 3137

В результаті реалізації проєкту «Створення сімейних молочних ферм» вже створено 17 молочних ферм в чотирьох областях України і ще 29 ферм запрацюють до кінця 2019 року.

Про це повідомила AgroPortal.ua фінансовий радник проєкту Людмила Іващук.

«Зараз працює 17 молочних ферм, в стадії завершення ще 29, які вже з кінця жовтня — в листопаді почнуть здавати молоко. На сьогодні проєкт діє в Рівненській, Хмельницькій, Волинській і Тернопільській областях. Нашими партнерами є молокозаводи, з якими ми працюємо. Це Радивилівський молокозавод, «Молокія», «Галичина», підприємство «Хмельницька маслосирбаза», — розповіла Людмила Іващук.

За її словами, ціна реалізації молока різна в залежності від регіону, але починається від 6 грн/л. Здорожчання молочної продукції в торговельних мережах не впливає на закупівельну ціну для виробника. 

«На закупівельну ціну впливає сезонність. В осіннє-зимовий період, коли корови йдуть у запуск, кількість молока зменшується, тоді ціна більша. В літній період молокозаводи платять менше, тому є набагато більше пропозицій. Але кількість поголів’я ВРХ скорочується у сільського населення, тому на закупівельну ціну сьогодні впливає лише той обсяг молока, який є на ринку», — зазначає Людмила Іващук.

Щодня з 17 молочних ферм здають до 5 тис. л молока. Річний надій в середньому на одну корову становить 4 тис. л молока.

«У планах проєкту — відкрити до тисячі сімейних молочних ферм у різних областях України. Для цього потрібні донори та спонсори», — резюмувала Людмила Іващук. 


Вероніка Ритченко, AgroPortal.ua