Ветерани війни розвивають на Закарпатті форельництво

01 квітня 2024, 07:20 879

Ще рік тому друзі дитинства Микола Смук та Михайло Головач в окопах на Донеччині мріяли про форель та виробництво ікри. А нині кожен з них розвиває свій власний рибний бізнес.

У 2017 році Михайло викопав свій перший став, а у 2018 — запустив у нього рибу. Микола, коли приїздив з-за кордону спершу допомагав другові. Втім, у січні 2022-го року приїхав у відпустку й вирішив: пора викопувати власний став.

Але, замість будувати власний бізнес, друзі в березні доєдналися до лав тероборони. У складі 107 бригади обороняли Харківщину, Донеччину та Луганщину.

«Пліч-о-пліч з Миколою в окопах ми стояли та мріяли, як повернемося додому. І зробимо свої власні справи, щоби він також зарибнив своє господарство. І це нам додавало духу та сили», — ділиться Михайло Головач.

Микола Смук отримав поранення, а згодом улітку 2023 демобілізувався. Михайло же отримував з дому невтішні новини — його господарство занепадало. Батько з інвалідністю не встигав обробляти ікру, а зберігати її не було де.

І тут пролунав дзвінок від Миколи: давай спробуємо написати заявку на грант! За виплати у військовій службі Микола купив мальків форелі та корми. А завдяки підтримці від програми REARL придбав обладнання та будматеріали для власної справи. Микола вже у травні готується продати першу партію форелі.

А Михайло за грантові кошти купив морозилку та вакууматор для ікри. Тепер ікра з його господарства їхатиме до магазинів та ресторанів усієї країни.


Джерело: ШоТам