Український стартап винайшов трактор-розміновувач на автопілоті

25 серпня 2023, 07:20 1943

З 2016 року компанія «Гардаріка Трес» займається агрообладнанням і спеціалізується на системах точного землеробства та складського зберігання зернових. Команда розробляє та виробляє різноманітне навігаційне обладнання, комп’ютери для вилову та комплекс клімат-контроль для зберігання, щоб забезпечити оптимальну температуру навіть у невеликих ангарах.

Коли почалася повномасштабна війна багато співробітників компанії залишилися в Україні, деякі з них були в окупації.

«Уже наступного дня після початку вторгнення, ми отримали телефонний дзвінок від фермера, який зробив замовлення на курсовказівник за рекомендацією сусіда. Фермер розповів, що поля, які він має засіяти, заміновані. Але, незважаючи на небезпеку, має працювати в березні, адже це час, коли потрібно засівати», — каже СЕО стартапу Efarm.pro, власник компанії «Гардаріка Трес» Олександр Приходченко.

Поступово команда почала думати про те, як фермерам працювати на замінованих полях — це ж небезпечно. Тоді вирішили розробити трактор-розміновувач аби виключити людський ресурс у цій ризикованій роботі. Основним завданням було розробити машину, що здатна тримати удар від вибуху мін. 

Олександр Приходченко, СЕО стартапу Efarm.pro, власник компанії «Гардаріка Трес»

Наша універсальна система автопілотування виключає присутність тракториста за кермом. Так ми можемо працювати з точністю до 2 см. Це вдається завдяки технології RTK (Real-Time Kinematic), що надає системам супутникового позиціювання точну інформацію щодо місцеперебування. Нині після роботи саперів іноді залишаються необроблені ділянки поля, які можуть стати підступними пастками. Часто трактористи, що сідали за свої машини, стикалися з вибухами та травмами через міни, які деколи заривали на пів метра. Протитанкові міни навіть приховували за дерев’яною дощечкою, роблячи їх майже непомітними. У нашому випадку можна керувати машиною і при цьому перебувати на краю поля. 

Наразі проєкт фінансується за власний кошт і стартап у пошуках донорів, які б змогли компенсувати вартість тракторів для фермерів. Efarm.pro готові до співпраці з провідними виробниками агродронів, щоб об’єднати технології та знання. 


Джерело: ШоТам