Гарбузові мрії: як неймовірне село створює власний бренд

01 липня 2021, 06:11 2833

29 червня Посольство Королівства Нідерландів в Україні разом із постачальником гарбузового насіння компанією Enza Zaden Ukraine відвідали село Маломиколаївка (Дніпропетровська область), яке за версією аграрного онлайн-видання AgroPortal.ua є «Неймовірним селом України 2020».

Під час відвідин села представники Посольства Королівства Нідерландів в Україні та ТОВ Enza Zaden Ukraine познайомилися із місцевими жителями та процесом виготовлення цукатів, зробили моніторинг полів з гарбузами та полуницею, відвідали історичні місця Маломиколаївки. 

«Для мене візит до Маломиколаївки показав, що, незважаючи на часом важкі умови, українські села є справжнім скарбом. Вони пропонують прекрасне заміське життя з багатою природою навколо, свіжі продукти і традиційну культуру», — ділиться своїми враженнями радник з питань сільського господарства Посольства Королівства Нідерландів в Україні Рейнауд Наутен. 

Село Маломиколаївка стало переможцем Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2020», який вп'яте проводило онлайн-видання AgroPortal.ua за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні, і отримало грант на реалізацію бізнес-проєкту із виробництва цукатів у розмірі 100 тис. грн.

N.B. Неймовірні села України 2020: Маломиколаївка, Дніпропетровська область

За грантові кошти громада закупила обладнання та необхідний інвентар для виготовлення цукатів, сухофруктів, пастили та багато іншого.

В цьому сезоні жителі Маломиколаївки засіяли гарбузами близько 2 га у своїх домогосподарствах, і ще 2 га засіяв місцевий фермер на своєму полі.«За підтримки організаторів конкурсу міжнародний виробник насіння овочів ТОВ Enza Zaden Ukraine безкоштовно надав нам високоякісне насіння гібридних гарбузів та динь, а також саджанці полуниці», — каже староста Петрівського старостинського округу, до якого належить село Маломиколаївка, Світлана Гарнадко.

N.B. Неймовірне село України під цукати засіє гарбузами 4 га

Для фінальної реалізації бізнес-проєкту маломиколаївці планують створити кооператив.

«Наразі ми чекаємо на урожай гарбузів, з якого будемо робити цукати, та підшуковуємо приміщення для централізації виробництва. Перший рік попрацюємо в форматі: хто що може, робить вдома, а далі, коли розберемося з ринком збуту, визначимо обсяги виробництва, будемо кликати людей до кооперативу. Думаю, що стартуємо в 2022 році», — планує Світлана Гарнадко.

N.B. На Дніпропетровщині створять кооператив із виробництва цукатів


Для довідки: конкурс «Неймовірні села України 2020» онлайн-видання AgroPortal.ua проводило за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні. Участь у конкурсі взяло 212 сіл із різних куточків України.

Перемогу та головний приз — 100 тис. грн на реалізацію бізнес-проєкту — отримало село Маломиколаївка Дніпропетровської області. Окрім того, Маломиколаївка отримала відзнаку від Всеукраїнської асоціації громад: протягом 2021 р. село матиме комплексну консультаційну підтримку з питань розвитку громади.


Джерело фото: Світлана Гарнадко // Facebook; Посольство Королівства Нідерландів в Україні