Космічні сонячні електростанції зможуть отримувати відновлювану енергію з орбіти

10 листопада 2022, 07:00 1973

Каліфорнійський технологічний інститут нещодавно отримав пожертвування в розмірі 100 млн доларів для запуску першого прототипу сонячної ферми на орбіту.

Дослідники проєкту прагнуть розробити технологію, яка зможе цілодобово і без вихідних отримувати сонячну енергію з космосу. 

Збирати сонячну енергію в космосі дуже зручно. Доступ до світла — 24-години на добу, не заважають атмосфера і погодні умови. Енергетичний потенціал у космосі приблизно у вісім разів кращий на квадратний метр сонячної панелі, ніж тут, на Землі. Проблема в тому, що і витрати на запуск, складання та обслуговування обладнання космічні.

Співробітники Каліфорнійського технологічного інституту працюють над проєктом космічної сонячної енергії вже майже 10 років. За цей час вони зібрали мільйони доларів пожертвувань і створили функціональні прототипи «плитки» площею близько 10 см. Вони не тільки вловлюють сонячну енергію, але і відповідають за перетворення її в радіочастоти і бездротову передачу.

Високоінтегровані, дуже гнучкі плитки, важать менше 2,8 г кожна. Їх спроєктували так, щоб можна було скласти до конфігурації з практично нульовим невикористовуваним простором. Це означає, що вони легко помістяться в ракету-носій і їх простіше відправити на орбіту, де вони самі розгорнуться.

У грудні цього року прототип протестують у космосі.


Джерело: Сaltech // YouTube