На Київщині родина щодня випікає по 300 хлібин для ЗСУ

06 квітня 2022, 07:33 398

Відкриття пекарні на дровах із хлібом на заквасці планувалося на мальовничому дніпровському березі Київщини наприкінці весни. Але війна — з гострою потребою у свіжих буханках — змусила родину Собко стартувати раніше.

Спочатку розпочати виробництво блокувала відсутність деякого обладнання, яке через бойові дії купити було неможливо. А також нестача борошна, досвідчених спеціалістів, адже потужні печі об’єднують старовинну технологію з останніми інноваціями — піч на дровах з подачею гарячої води, хліб на заквасці, який випікається на черені.

Але дуже швидко дефіцит обладнання виправили використанням ручної праці.

«Наш перший хлібчик вимішувала вручну моя мама — та так, як ще моя бабуня робила. Вимішуючи, благала Бога, щоб він зміцнив наших хлопців, бо вони роблять велике діло», — розповідає господиня Ірина Собко.

Але вимішування хліба — дуже важка ручна праця, саме тому з двох печей запустили тільки одну. У ній для тероборони, військових, шпиталів, самотніх літніх людей випікають до 300 буханок «живого» хліба щодня.

Підтримати родину приїхали волонтери-пекарі з Києва. Саме з ними з 25 лютого заповітна мрія про випікання крафтового бездріжджового хліба стала реальністю.

«Родина, друзі, волонтери — зараз нас 15 об’єдналися заради випікання здорового хліба. Наша родинна пекарня випікає хліб з любов’ю до наших людей», — каже господиня пекарні.

Крафтовий хліб проходить ферментацію 18 годин, тому його можуть вживати люди, які не переносять глютен. Такий бездріжджовий хліб корисний і для малечі, і для літніх людей, і для наших воїнів, у кого є харчові особливості.


Джерело фото: Вечірній Київ