Сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Ягідний рай» на Хмельниччині придбав холодильне обладнання для заморожування та зберігання ягід.
Про це повідомляє для AgroPortal.ua член ягідного кооперативу Микола Островський.
«Нещодавно ми успішно завершили навчання у Школі соціального підприємництва. Програма передбачала менторську підтримку, де ми разом з експертами детально пропрацювали нашу ідею, бізнес-модель і можливості розвитку кооперативу. Після завершення навчання нам вдалось успішно презентувати та захистити проєкт і отримати фінансову підтримку на масштабування», — йдеться на Facebook-сторінці кооперативу.
Кошти гранту були спрямовані на придбання холодильного обладнання для заморожування та зберігання ягід. За власні кошти члени кооперативу придбали ще автомобіль, який дозволив відкрити нові логістичні маршрути.
«Ми виграли ще один проєкт на придбання саджанців ягідних культур (обліпиха, чорна смородина, сортова малина), а наші партнери з Нідерландів мають нам передати тисячу саджанців суниці садової. Тому придбання морозильної камери логічно вписалося в наші плани щодо масштабування», — розповідає Островський.
У кооперативі «Ягідний рай» — 58 сімей з різних населених пунктів громади. Особливість їх у тому, що спільних ділянок кооператив не має. Це все приватні домогосподарства, в яких кожний є власником земельної ділянки, і на ній вирощують свою ягоду чи іншу продукцію. Відповідно, потім спільно її реалізовують.
«Наразі ми призупиняємо прийом нових повноцінних членів до нашого кооперативу. За сім років діяльності було вкладено значні зусилля та ресурси, створена вагома матеріальна база. Тому питання членства набуло економічного характеру: для приєднання необхідний суттєвий внесок, який би компенсував витрати, понесені засновниками упродовж цього часу», — зазначає член кооперативу.
Минулого року СОК «Ягідний рай» реалізував 40 т ягоди, цього року очікують збільшити обсяги на третину.
Також кооператив рухається у напрямку розширення партнерських відносин — підписали меморандум про співпрацю з кооперативом «Дари Гуцульщини», який вже передав на Хмельниччину 10 тис. саджанців ялинки. «Ми її вже висадили, ялинки будемо доглядати протягом 5 років, а потім «Дари Гуцульщини» їх у нас викуплять для реалізації на закордонний ринок у вигляді новорічної стриженої ялинки», — ділиться планами з AgroPortal.ua Микола Островський.
Для довідки: село Лисець Дунаєвецької громади Хмельницької області стало переможцем Всеукраїнського конкурсу «Неймовірні села України 2019», який проводило онлайн-видання AgroPortal.ua, в номінації від Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Село отримало у подарунок озеленення території навколо місцевої туристичної «родзинки» — водоспаду Бурбун. Саме мешканці Дунаєвецької громади є членами СОК «Ягідний рай».
Іванна Панасюк, AgroPortal.ua