«Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори». Саме так розпочинається повість Івана-Нечуя Левицького «Кайдашева сім’я». 

За мотивами цього твору був відзнятий один із найпопулярніших серіалів сучасності — «Спіймати Кайдаша». Попри відомість свого села в туристичному плані, місцеві жителі хочуть розвивати його і в агровиробничому напрямі. 

На конкурс «Неймовірні села України 2022» активісти села подали бізнес-проєкт із виробництва натуральних соків. 

Людмила Касьян, місцева жителька та співавтор проєкту

Наше село відоме дуже давно. Та ми хочемо його розвивати не лише в туристичному плані, а й створювати свій власний продукт

Людмила Касьян, місцева жителька та співавтор проєкту
У Семигорах більше 400 домогосподарств, які займаються вирощуванням овочів та фруктів, тримають домашню худобу. Сировинна база велика.

Оксана Шабаан, місцева жителька та співавтор проєкту

У нашому селі живуть дуже працьовиті жінки, які вирощують екологічно чисту продукцію —полуницю, сливу, грушу, яблуко, вишню, смородину, виноград, малину, томати та гарбузи. Це і будуть основні наші постачальники сировини для виготовлення соків Оксана Шабаан, місцева жителька та співавтор проєкту

Також активістки планують заморожувати соки. Вони стверджують, що заморожений сік не втрачає своїх цілющих властивостей. Ринок для збуту продукції широкий — майже вся Київська область, а також через соціальні мережі. 

За грантові кошти планується закупити обладнання для виготовлення соків на суму 100 тис. грн, а саме — мийна машина елеваторного типу, прес гідравлічний, насос для перекачування соку, розливна станція та порційний електричний пастеризатор.

Семигори — мальовниче село, розкидане на пагорбах. З них відкриваються неймовірні краєвиди. В низині знаходиться кілька ставків, де селяни ловлять рибу. Місцеві жителі тут доживають до 90 років. Визначено, що територія села є екологічно чистою зоною для збору лікарських трав, суниці та грибів. 

Старовинне село має свою унікальну історію. У Семигорах любив змалечку гостювати Іван Левицький. Із цим селом пов’язане його перше кохання. У сільських мешканцях він розгледів прототипів героїв своїх творів. Тож Семигори стали частиною туристичного маршруту «Стежками Івана Нечуя-Левицького» разом із Богуславом, Стеблевом і селом Хохітва. 

До 140-річчя написання повісті «Кайдашева сім'я» у Семигорах виступав Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко. Село є одним із улюблених місць народної артистки України Наталі Сумської. 

У жовтні 2021 року команда активістів із Богуслава (автор ідеї Людмила Касьян, організатор Віктор Коломієць, ткаля-килимарниця Валентина Ткач, автори туристичного блогу Євген та Олена Пузатки, радіо «Богуслав-FM») і місцеві жителі провели у Семигорах перший етно-гастро-літературний «Гарбуз-Фест». На наступному фестивалі жителі хочуть презентувати оригінальні страви з гарбуза та його нові сорти, завезені з Туреччини.

Неймовірні села України 2022. Покровське, Дніпропетровська область Неймовірні села України 2022. Покровське, Дніпропетровська область

Покровська громада Дніпропетровської області живе з молока, меду та овочів. Аграрний курс взяли від початку створення ТГ. Сьогодні тут неспокійно, як і по всій Україні, але місцеві жителі націлені на розвиток.

Неймовірні села України 2022. Рестарт в умовах війни. Подача заявок Неймовірні села України 2022. Рестарт в умовах війни. Подача заявок

Після трьох місяців життя в умовах повномасштабної війни редакція AgroPortal.ua спільно з Посольством Королівства Нідерландів в Україні відновлює прийом заявок на Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2022».