Неймовірні села України 2022. Семигори, Київська область

18 червня 2022, 07:00 2401

«Недалеко от Богуслава, коло Росі, в довгому покрученому яру розкинулось село Семигори». Саме так розпочинається повість Івана-Нечуя Левицького «Кайдашева сім’я».

За мотивами цього твору був відзнятий один із найпопулярніших серіалів сучасності — «Спіймати Кайдаша». Попри відомість свого села в туристичному плані, місцеві жителі хочуть розвивати його і в агровиробничому напрямі. 

На конкурс «Неймовірні села України 2022» активісти села подали бізнес-проєкт із виробництва натуральних соків. 
Людмила Касьян, місцева жителька та співавтор проєкту

Наше село відоме дуже давно. Та ми хочемо його розвивати не лише в туристичному плані, а й створювати свій власний продукт

У Семигорах більше 400 домогосподарств, які займаються вирощуванням овочів та фруктів, тримають домашню худобу. Сировинна база велика.
Оксана Шабаан, місцева жителька та співавтор проєкту
У нашому селі живуть дуже працьовиті жінки, які вирощують екологічно чисту продукцію —полуницю, сливу, грушу, яблуко, вишню, смородину, виноград, малину, томати та гарбузи. Це і будуть основні наші постачальники сировини для виготовлення соків

Також активістки планують заморожувати соки. Вони стверджують, що заморожений сік не втрачає своїх цілющих властивостей. Ринок для збуту продукції широкий — майже вся Київська область, а також через соціальні мережі. 

За грантові кошти планується закупити обладнання для виготовлення соків на суму 100 тис. грн, а саме — мийна машина елеваторного типу, прес гідравлічний, насос для перекачування соку, розливна станція та порційний електричний пастеризатор.

Семигори — мальовниче село, розкидане на пагорбах. З них відкриваються неймовірні краєвиди. В низині знаходиться кілька ставків, де селяни ловлять рибу. Місцеві жителі тут доживають до 90 років. Визначено, що територія села є екологічно чистою зоною для збору лікарських трав, суниці та грибів. 

Старовинне село має свою унікальну історію. У Семигорах любив змалечку гостювати Іван Левицький. Із цим селом пов’язане його перше кохання. У сільських мешканцях він розгледів прототипів героїв своїх творів. Тож Семигори стали частиною туристичного маршруту «Стежками Івана Нечуя-Левицького» разом із Богуславом, Стеблевом і селом Хохітва. 

До 140-річчя написання повісті «Кайдашева сім'я» у Семигорах виступав Герой України, народний артист України Анатолій Паламаренко. Село є одним із улюблених місць народної артистки України Наталі Сумської. 

У жовтні 2021 року команда активістів із Богуслава (автор ідеї Людмила Касьян, організатор Віктор Коломієць, ткаля-килимарниця Валентина Ткач, автори туристичного блогу Євген та Олена Пузатки, радіо «Богуслав-FM») і місцеві жителі провели у Семигорах перший етно-гастро-літературний «Гарбуз-Фест». На наступному фестивалі жителі хочуть презентувати оригінальні страви з гарбуза та його нові сорти, завезені з Туреччини.