Три ключові блоки трансформації молочного тваринництва

13 листопада 2020, 09:20 1823

Галузь молочного тваринництва потребує трансформації, тобто створення таких умов, щоб частка особистих селянських господарств трансформувалася в операторів ринку, сімейні фермерські господарства, підприємців. Це потрібно для того, щоб вони стали повноцінними виробниками сировини.

Таку думку висловила заступник директора департаменту аграрної політики Мінекономіки Олена Альшанова під час конференції постачальників молока «Данон» в Україні «Лідери разом». 

«Якщо говорити про виробництво молока, то на сьогодні 71% його обсягу виробляється в господарствах населення. 29% молока, яке виробляється в Україні, — це те гарантоване молоко, 95% з якого надходить на переробні підприємства», — уточнює Олена Альшанова.

За її словами, державна підтримка стимулюватиме нарощування поголів'я та обсяги виробництва молока, інший блок — залучення інвестицій в будівництво тваринницьких комплексів та створення потужностей з кормовиробництва. Третій блок фінансових інструментів буде спрямований на створення додаткових точок з доданою вартістю, переоснащення переробних підприємств та налагодження інфраструктури.

«Якщо говорити про баланс споживання молока і молочних продуктів, тобто виробництво, то переробна галузь також потребує модернізації. В цій сфері потрібно створити сприятливі умови та фінансові інструменти. Протягом 2020 року Верховною Радою було ухвалено низку законів. Ключовим із них є Закон №3295 «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахований на трирічну перспективу, та інші закони України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції, де передбачена низка заходів для сприяння і стимулювання розвитку переробних підприємств, зокрема в молочній галузі. Переважно це стосуватиметься фінансових інструментів і здешевлення залучених кредитів», — розповідає експертка.

Вона звернула увагу, що переоснащення переробних підприємств полягає не лише у встановленні нових ліній виробництва, а й наявності супровідних факторів.

«Сьогодні посилюються вимоги до чистоти викидів у повітря, стічних вод. Все це потребує застосування нових технологій та переоснащення», — стверджує Олена Альшанова.


Людмила Лебідь, AgroPortal.ua