За даними аналітичних агентств («УкрАгроКонсалт», «АПК-Інформ»), 25-30% насіння оцінюється товаровиробниками як підробка, та 20-25% використовують, купують таке насіння свідомо.
Уточню одразу, що дані — це свого роду «заміри» за опитуваннями в рамках досліджень, які робилися у 2017-2018 рр. (для Насіннєвої асоціації України).
Це не соціологічні виміри та прогнози, інші котирування зі своїх міркувань. Тому, по суті.
Оригінал та підробка, за і проти
Оригінал
Підробка
Результат — «0».
Усі переваги нелегального товару обнуляються, як тільки ставиться жорстко питання підтвердити його походження, якість тощо.
Питання не нове, всі в курсі.
Історично склалося, що усі обмеження поширюються на легального виробника і того, хто працює в правовому полі.
Нелегальне насіння і діяльність, пов’язана з цим, давно знаходиться нижче радара державних регуляторів. Тому небезпечно ще і через це.
Відповідальність є, починаючи з адміністративних санкцій до кримінальних.
Для тих із нас, хто любить думати, що ми здатні змінити все, вміння сказати «ні» підробці (контрафакту/фальсифікату) є найвигіднішим з точки зору чіткого, очікуваного результату та довгострокової перспективи.
І тільки коли ми намагаємося робити все для цього, отримуємо свої бонуси, і найголовніше — повагу.
Час посіву настав, багато фермерів і агрономів починають ламати голови над тим, як і де докупити, коли не встиг, не планував, а потрібно. Найкраще і найпростіше — звернутися до офіційних постачальників та виробників.
Чудового нелегального насіння та сортів без наслідків немає і в майбутньому не очікується.
В системі координат насіння, ціна — показник незмінний.
Купуючи офіційне сертифіковане насіння, ти перш за все обираєш впевненість у тому, що:
— купив найкраще;
— маєш спокій та витримку на початковий період посівної;
— розраховуєш та отримуєш запланований урожай.
Для довідки
Контрафакт — ввезення продукції особами, що не уповноважені виробником або власником торгової марки та сорту, як об’єкта інтелектуальної власності, на який отримано правоохоронні документи, для здійснення імпорту товару на певній території або регіоні. Тобто, коли ввозяться товари, що містять об'єкти права інтелектуальної власності, на митну територію України або вивозяться з цієї території з порушенням прав інтелектуальної власності, що охороняються відповідно до закону.
Фальсифіковане насіння — продукція, виготовлена з порушенням технології або неправомірним використанням найменувань сортів, внесених до Державного реєстру сортів рослин, та знака для товарів і послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення виготовлення продукції на території України зі спотвореним змістом з копіюванням зовнішніх ознак та зовнішнього оформлення справжнього.
Найбільш поширені способи у підробках:
Сюзана Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України
Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.