Про це заявив керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки Олег Нів'євський.
«Загальний аналіз програми у 2019-2020 роках показав, що в середньому підприємства отримали 1,4 платежу в межах програми. Мінімальний обсяг компенсації склав близько 2 тис. грн, максимальний — 35 млн грн.
Більшість субсидій була спрямована на середні підприємства — понад 70% підтримки, якщо брати до уваги підприємства від 500 до 10 тис. гектарів. Малі підприємства отримали 10% такої допомоги, а великі — 16%. Однак у розрахунках на гектар дрібні підприємства отримали в 7 разів більше, ніж середні та великі», — підрахував експерт.
Підприємства до 500 га в середньому розрахунково отримували близько 726 грн на гектар, від 500 до 2 тис. га — 188 грн, від 2 тис. до 10 тис. га — 102 грн, уточнив він.
З іншого боку, якщо рахувати відсоток витрат на купівлю сільгосптехніки у загальних витратах підприємства, то між середніми і великими різниця лише у 2%. За словами експерта, одна з причин може бути в тому, що великі підприємства надають перевагу іноземній великогабаритній техніці.
«Розподіл коштів у межах програми вирівнюється. Дрібні виробники менше 500 га мають гарне становище поруч із середніми та великими виробниками, а в розрахунку на гектар компенсація для малих виробників у рази більша. Ми спостерігаємо зрушення у бік підтримки дрібного фермерства в Україні впродовж останніх трьох років», — резюмував експерт.
AgroPortal.ua за матеріалами KSE