Цінності під час війни. Як декларації компанії перевіряються в умовах найгострішої кризи

19 липня 2022, 07:20 3449
Сергій Харін

Кожна критична ситуація, з якою стикається людина чи компанія, є своєрідною перевіркою правильності її дій, вміння реагувати на обставини, здатності «тримати удар» та пристосовуватися до зміни подій. А також є можливістю звірити моральний компас — чи вірю я в те, про що говорю, чи мої цінності є справжніми, чи готовий я дотримуватися проголошених декларацій.

І війна є найжорсткішою з усіх перевірок, з якими можна стикнутися в житті. Адже вона перевіряє день за днем, місяць за місяцем і ставить в надскладні умови, в яких схибити дуже легко. І велике щастя, коли можеш впевнено сказати: так, я пройшов усі перевірки. І велика честь очолювати компанію, яка кожен день своєю роботою підтверджує заявлені цінності. 

Corteva Agriscience, міжнародна науково-дослідницька сільськогосподарська компанія, переконана, що повага до людського життя є найвищою цінністю, вважає насильство категорично неприйнятним та абсолютно не толерує війну в усіх її проявах. Corteva однією з перших засудила широкомасштабну війну, розпочату росією проти України, а також оголосила про свій вихід з російського ринку. 

Війна знищує Україну, вбиває мирних громадян, спалює поля та всіляко руйнує продовольчі ланцюжки по всьому світу. Тож не зважати на неї — це сприяти тероризму та давати індульгенцію на злочини. Corteva як лідер галузі, для якого «діяти гідно та впевнено» та гордо приймати будь-які виклики — одна з ключових цінностей, так робити не може. Це рішення глобального керівництва, яке я, як керівник бізнесу в Східній Європі та українець, вітаю та яким пишаюся. 

Підтримка України — це не тільки відмова від російського ринку, але й всебічна підтримка українців. Адже як прогресивна компанія ми турбуємося насамперед про благо суспільства, дотримуючись своєї цінності «збагачувати життя». Corteva підтримує багато проєктів, пов’язаних із продовольчою безпекою, створенням робочих місць у сільській місцевості та забезпеченням продуктами харчування найнезахищеніших верств суспільства.

Зокрема, ми фінансуємо допомогу самотнім літнім людям через БФ Let’s Help, допомогу людям з інвалідністю в Харківській області через ГО «Крізь війну», долучаємося до всеукраїнської ініціативи «Сади Перемоги», підтримуємо ініціативу інклюзивної пекарні Good Bread щодо безкоштовної передачі хлібу постраждалим на звільнених територіях у Київській та Чернігівській областях, а також допомагаємо медикаментами медичним установам. Миколаївській станції швидкої допомоги допомагаємо придбати обладнання для забезпечення безперебійної роботи, а харківському Військово-медичному клінічному центру північного регіону — електрохірургічне обладнання для забезпечення сучасного лікування поранених військовослужбовців та мирного населення.

Також компанія профінансувала обладнання для створення дитячого кардіохірургічного центру на базі Обласної дитячої клінічної лікарні та Центральної міської клінічної лікарні в м. Івано-Франківськ із метою проведення кардіооперацій та профільного лікування дітям, включаючи переселенців із постраждалих регіонів України. Придбання спеціалізованого медичного обладнання дозволить врятувати більше дитячих сердець. А співробітники в Україні та поза її межами задіяні в безлічі волонтерських ініціатив, допомагаючи постраждалим, біженцям тощо. Ми співпрацюємо з багатьма фондами та благодійними організаціями та завжди готові відгукнутися на потреби людей, і ця робота триває й надалі. 


Ми працюємо заради фермерів, які зараз стоять на першому краї боротьби за продовольчу безпеку України, регіону та світу. Але ми впевнені, що досягти успіху можна тільки якщо «створювати разом», працюючи спільно. Тому протягом посівної команда Corteva працювала пліч-о-пліч із фермерами та робила все залежне, щоб допомогти їм отримати необхідне для посіву насіння передової генетики бренду Pioneer®. Щоб якісніше працювати з фермерами та допомагати їм долати труднощі, з липня цього року ми почали продавати все насіння напряму від компанії. Попередні три роки фермери купували напряму насіння кукурудзи та соняшнику Pioneer®, і протягом місяців війни ми пересвідчилися, що саме модель прямих продажів дозволяє краще розуміти потреби фермерів та реагувати на постійні зміни умов. 

Ще одна наша цінність — «Бути допитливим», тобто невпинно працювати над новими технологіями, не зупиняючись на шляху до нашої мети — рішень, які вдосталь забезпечать людство якісними продуктами харчування зараз і в майбутньому. І війна — не час відкладати це на потім. Адже з огляду на зменшення площ посівів саме новітні технології дозволяють отримати максимальні результати — сучасне насіння та засоби захисту дають фермерам можливість зібрати високі врожаї, зменшуючи вплив на довкілля, і не використовувати надмірно ресурси за умови дотримання агрономічних технологій. Наприклад, вчасно внесені правильні засоби захисту дозволяють захистити польові культури без повторних та надмірних обробок. А використання гібридів генетики Corteva, які мають підвищену толерантність чи стійкість до хвороб, або серії спеціальних посухостійких гібридів дозволяє отримати хороші врожаї навіть за несприятливих умов. Щоб фермери змогли отримати всю необхідну інформацію про технологічні процеси на полі, особливості вирощування культур, використання засобів захисту в умовах, коли всі виїзди дуже обмежені через питання безпеки і проблеми з паливом, ми розпочали проєкт «Агропоради» на YouTube-каналі,  Ми переконані, що варто прикладати всі зусилля для того, щоб «жити безпечно» і не наражатися зайвий раз на ризик, тож наші фахівці віддалено розповідають про важливі моменти в агрономії заздалегідь, даючи час та можливість скоригувати дії на полі. 

Corteva Agriscience керується простим, але потужним призначенням: збагачувати життя тих, хто виробляє, і тих, хто споживає, забезпечуючи розвиток майбутніх поколінь. Ми працюємо по всьому світу над підтримкою сталості нашої глобальної системи виробництва їжі — через інновації, наукові рішення — для покращення життя фермерів, споживачів і громад, використовуємо нові технології та методи, які скорочують викиди парникових газів і вплив на біорізноманіття. А також ми завжди робимо те, що правильно, дотримуємося високих етичних стандартів та прагнемо «бути добропорядними», тому вихід з росії та всебічна підтримка України — це те, що було логічним продовженням нашої багаторічної діяльності. 

На жаль, ми спостерігаємо, що випробовування війною пройшли далеко не всі компанії та люди, які багато й активно говорили про етичну поведінку, патріотизм та моральні якості. Прагнення робити бізнес попри все для деяких перемагає цінності. Втім, час покаже, чи такий бізнес продовжить своє існування. Ми зі свого боку пишаємося тим, що переважна більшість українських фермерів, з якими ми працюємо, поділяють наші цінності, поважають і разом з нами готові робити все заради перемоги України. 

Сергій Харін, керівник бізнесу Corteva Agriscience у Східній Європі

Думка автора може не збігатися з думкою редакції. Відповідальність за цитати, факти і цифри, наведені в тексті, несе автор.