Вартість самих українських томатів вища, ніж у Туреччині чи Азербайджані. Бігленко зазначає, що пробував виготовляти продукцію з турецькими помідорами, але на виході смак взагалі не сподобався, хоча собівартість нижча.
«Мабуть, перші три роки наші в’ялені помідори відрізнялись за смаком, оскільки ми шукали ідеальні. Імпортні в’ялені помідори можуть коштувати як дорожче, так і дешевше, можливо, навіть удвічі. Можна взяти рафіновану соняшникову олію, вона вдвічі дешевша, але тоді нам не подобається смак», — ділиться досвідом підприємець.
Додає, що орієнтуються на преміум-якість, щоб це справді було смачно: «Я постійно тестую і відслідковую, щоб якість продукту зберігалась».
Андрій розповідає, що в Херсоні продовжують жити люди, незважаючи на ситуацію, яка склалась. «Там же не апокаліпсис стався, а всього лише війна», — намагається жартувати підприємець. — Кав’ярні, ресторани, люди працюють, намагаються жити. Наші помідори, які ми відвантажили ще до війни, теж продаються в одному з магазинів — 300 рублів за баночку».
В будинку Бігленків зараз живуть їхні односельці, житло яких знаходиться ближче до аеропорту, тож воно зруйноване. Інколи вдається виходити з ними на зв’язок та дізнаватись про стан справ.
«Я не розраховую на жодні відшкодування. Головне, щоб все залишилось цілим, і ми відновимо виробництво. Розраховую, що будуть міжнародні гранти для підприємців із постраждалих від війни регіонів», — сподівається Андрій Бігленко.
Наталія Помянська, AgroPortal.ua