Без шкоди для здоров’я: солодощі з медом та обліпиховою олією

03 листопада 2021, 06:40 1619

Козинаки — улюблений десерт багатьох прихильників здорового харчування, адже до його складу входить різне насіння, горіхи та сухофрукти, які є джерелом білка та корисних жирів. Така енергетична бомба додає сили та енергії навіть у кінці робочого дня.

Незважаючи на те, що козинаки — східні солодощі, українські виробники роками не лише виготовляють їх, а й вдосконалюють, створюючи нові смаки.
 
«Виробництво козинаків на ТОВ «Шполянський завод продтоварів» (ТМ «Жайвір») починалося з виготовлення соняшникового козинаку. З роками асортимент змінювався, розширювався згідно вимог споживачів та попиту на ринку. Сьогодні завод випускає 5 видів козинаків: соняшниковий, з кунжутом, асорті з мигдалем, фруктово-горіховий та арахісовий з повітряним рисом», — розповідає начальник кондитерського цеху ТОВ «Шполянський завод продтоварів» Людмила Адаменко.
 
Сировина для виготовлення козинаків на ТОВ «Шполянський завод продтоварів» — вітчизняна. Підприємство закуповує соняшникове ядро з відбірних сортів насіння компанії LNZ Group, а саме сорт Лакомка та інші гібриди кондитерського соняшнику. Сухофрукти також постачають українські виробники, а ось мигдаль, фундук, кунжут, арахіс — імортуються з інших країн.

Замітка прихильникам здорового харчування

Особливістю козинаків ТМ «Жайвір» є те, що до їхнього складу входить мед і обліпихова олія.
 
«Додавання цих компонентів відбувається не тільки з метою покращення смакових якостей, а насамперед — як прояв турботи про нашого споживача, адже завдяки вмісту меду ми зменшили кількість цукру», — додає Людмила Адаменко.
 
Дієтологи називають мед найкращим цукрозамінником — фруктози в ньому настільки багато, що він солодший за цукор. У 100 г меду міститься 80 г вуглеводів, що робить його чудовим енергетиком.
 
Обліпихова олія є потужним природним антиоксидантом, зміцнює імунну систему та підвищує тонус організму. Як і більшість рослинних олій, вона містить унікальний, властивий тільки їй, набір жирних кислот.

Запатентована повітряна технологія

Для любителів повітряних солодощів у компанії запатентували технологію виготовлення арахісових козинаків із повітряним рисом. Він надає продукту легкості, хрусткості та неповторного смаку.
 
Лідером серед козинаків ТМ «Жайвір» є асорті з мигдалем, до складу якого входять благородні горіхи, такі як фундук і мигдаль. 
 
Одним із етапів технологічного процесу є підготовка сировини до виробництва. Всі горіхи проходять процесс обсмаження, а ядро соняшникове проходить процес підсушування. Вся ця сировина інспектується та перепускається через металомагніти.
 
«Процес виготовлення відбувається у відкритих котлах періодичної дії наступним чином: цукор розчиняється у воді, додається патока та інші складники згідно рецептури. Маса уварюється до відповідної температури. З котла маса викладається на охолоджуючий стіл, і формуються вироби різної формату на формувально-різальній лінії», — зазначає начальник кондитерського цеху.

Як вибрати козинаки

Щоб вибрати безпечні для здоров’я ласощі, при покупці необхідно уважно вивчати інформацію, зазначену на упаковці. У складі продукту не має бути штучних добавок та барвників.
 
Якісний продукт повинен мати специфічний запах карамелі та ядер соняшнику, або горіхів, арахісу, кунжуту, або іншого основного інгредієнта, а також мати легкий присмак натурального меду та обліпихової олії.
 
Термін зберігання козинаків становить пів року з моменту виготовлення.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua