Весняний вікенд у бабусиній хаті: як відпочити автентично на Черкащині

16 березня 2025, 06:28 1578

Джерело фото: babusyna.hatka // Instagram

У селі Ліпляве на Черкащині канівчанка Анна Сухобрус розвиває проєкт «Бабусина Хатка». Разом із сім’єю вона купує та реставрує старі будинки. Мета такого проєкту — розвиток сільського туризму, що дає можливість повернутися в щасливе та безтурботне дитинство, проведене в українському селі.

Під парасолькою проєкту «Бабусина Хатка» сьогодні 6 хатинок, з яких уже дві працює, а ще дві — знаходяться на етапі реставрації та модернізації. Решта чекає свого часу.

Орієнтовна вартість купівлі та реставрації одного будинку складає близько $30 000.

propData.content.image
Анна Сухобрус, власниця проєкту «Бабусина Хатка»

Одна з хатинок, яка в сусідній громаді у селі Степанці, планується під перевезення в наше село Ліпляве. В ній хочемо створити мистецьку резиденцію та культурний простір. Зараз активно шукаємо інвестиції під цей проєкт. Також ми відреставрували млин 50-х років — це унікальна споруда, таких залишилось всього дві. Інші, на жаль, зруйновані. 

  • Перша хатинка — доступна для подобової оренди. Вона створена для комфортного відпочинку в стилі автентичного українського села. Гості можуть насолодитися затишком старовинної оселі, що зберегла свій традиційний вигляд, проте обладнана всім необхідним для сучасного проживання.
  • Друга хатинка — це простір для культурних подій. Саме тут випікається хліб у відреставрованій печі, проводяться автентичні майстер-класи з писанкарства, створення дідухів, різдвяних павуків, свічок і традиційних українських іграшок. Ця хатинка є осередком культурної діяльності, де гості можуть не лише побачити українські традиції, а й взяти безпосередню участь у їх відтворенні. 

Анна зазначає, що їхня сім’я робить все для того, щоб Черкащина ставала дедалі популярнішою серед туристів.

«Українське село — унікальне. Ми хвилюємося, щоб воно не перетворилося на сукупність модульних будиночків без душі. Тут має зберігатися сільська архітектура. Ми повинні створити власний стиль, який підкреслюватиме автентичність, але водночас залишатиметься комфортним для щоденного проживання селян», — наголошує власниця проєкту.

Відчути справжній сільський slow living можна за 1800 грн на добу.


Іванна Панасюк, AgroPortal.ua