Сезон розпочато: де та коли можна відвідати лавандові локації в Україні

18 червня 2023, 06:00 5684

Період цвітіння лаванди короткий і зазвичай триває кілька тижнів залежно від погодних умов. Лавандові поля неабияк приваблюють шанувальників фотосесій, тож заради світлин вони ладні долати десятки, а то й сотні кілометрів.

AgroPortal.ua підготував кілька локацій, куди можна приїхати й помилуватись квітучою лавандою.

«Порадів»: формат лавандового релакс-парку

Цього року «Порадів» відкривається у форматі лавандового релакс-парку. Гості зможуть не лише насолодитись красою та ароматами лаванди, а й зняти стрес та відновити енергію.

Бажаючі можуть спробувати релаксивності для душі та тіла. З-поміж них є й незвичні, наприклад, боксинг та краш-терапія для позбавлення від негативних емоцій або ж бодіхілінг хаб із заняттями з йоги, флай-йоги, цвяхостояння та медитації. Є також дзен-майстерня з лавандовими майстер-класами та арт-терапією drink&draw.

На території парку також працюватиме кафе з лавандовим меню та крамничка з продукцією власного виробництва. 

У день відкриття в парку «Порадів» виступатиме гурт «Циферблат», а через тиждень — співачка KOLA. 

Парк працює з 1 по 31 липня щодня з 9:00 по 21:00.

Вартість відвідування: у будні дні — 200 грн, у вихідні — 350 грн. Також є пільгові квитки. 

«Поле щастя» — лавандова локація біля Львова

Під лавандою тут територія в 1 га. Це вже 4-й рік від посадки і 2-й рік, як сюди запрошують відвідувачів. Цьогоріч лаванда на локації «Поле щастя» починає своє цвітіння швидше, тож її відкривають 20 червня.

«На нашій території цього року з відкриттям локації запрацює кав’ярня «Поле». Буде запашна кава і обов’язково «лавандова», різноманітні напої, солодощі та страви, приготовані виключно з фермерських локальних продуктів від наших друзів-фермерів і городини, яку вирощуємо власноруч. На локації облаштовано чудові зони відпочинку. Також готуємо цікаві фотозони, але в цілому наше поле дуже зачаровує фотографів, адже велика локація і неймовірні краєвиди на всі боки дозволять втілювати будь-які задуми», — розповідає засновниця «Поля щастя» Наталія Табінська.

Вона додає, що зібрану з поля лаванду переробляють на місці, й у крамничці можна придбати сувеніри і фермерські смаколики. 

«А ще цього року ми закладаємо «фермерський парк», вирощуємо квіти, овочі, пряні та лікарські трави, тож нашим відвідувачам точно буде цікаво. Щиро запрошуємо», — зазначає Наталія Табінська.

Вартість відвідування: ранкові та вечірні години (6:00-10:00 та 18:00-22:00) — 1000 грн за годину, і на полі лише ваша фотосесія. 

З 10:00 до 18:00 — 200 грн за квиток, час необмежений, можна фотографуватись на телефон. З професійною технікою денна година вартує 500 грн. 

Вартість години з фотографом — 3000 грн (оренда поля, послуги професійного фотографа, ретуш, реквізит).

Lavender Dream: лавандове поле збільшене

Площа лавандового поля в с. Угроїди на Сумщині — близько 20 соток, весною додатково висадили ще ділянку на 40 соток. Відвідувачів тут приймають з 2020 року, а цьогоріч сезон цвітіння очікують з кінця червня до 12 липня (орієнтовно).

На території Lavender Dream є альтанка, гойдалка, столики, де можна випити кави, поласувати морозивом та відпочити. Реквізит для фотосесій тут оновлюють щороку.

«Цього року замість погодинних прогулянок пропонуємо більш зручні умови — 2-2,5 години, щоб вистачило часу і фото зробити, і відпочити, і помилуватись. Крамничка з лавандовою продукцією теж планується», — розповідає власниця лавандового поля Світлана Ганночка.

Асортимент продукції з лаванди досить широкий: ефірна олія, гідролат (тонік), саше і подушки з вишивкою, мило, гель для душу, крем для рук, свічки, кулінарна лаванда. Також тут компонують подарункові набори на різний смак та гаманець.

Вартість відвідування: від 50 грн/год. з людини.

Добропарк — найбільший сімейний ландшафтний парк під Києвом

Лавандовий сезон у Добропарку, де засаджено 6 га полів, стартував 15 червня і триватиме до 31 липня.

Команда створила 4 унікальні лавандові локації з п’ятьма різними сортами лаванди, які проходили ретельний відбір протягом двох років. 

Перша локація Добропарку вражатиме 10-тисячним океаном звичайної вузьколистої лаванди, серед якої буде виднітись коричнева альтанка та фотозони з величезними ліхтарями та мольбертом — все це занурить відвідувачів у атмосферу чарівного Провансу.

Відчуття італійського шарму подарує друга локація парку — Тоскана. Вона вражатиме сортом лаванди Platinum Niko, який здивує довжиною свого суцвіття висотою у 70 см та фантастичним ароматом. Доповнюватимуть естетику італійської оази дерева топіарної форми, які майстерно вистрижені у декоративні фігури. 

Третя локація — основне лавандове поле, яке магнетизуватиме відвідувачів своїми масштабами — п’ятикілометровими смужками лаванди.

Четверту локацію створили для особливих моментів життя — весільних церемоній та урочистих подій. Яскрава лавандова локація з розкішним сортом Felice, який радує великими квітами, доповнює святковий настрій та романтичну атмосферу. У самому центрі локації — біла альтанка, яка є ідеальним місцем для незабутніх моментів.

Також на гостей парку чекають неймовірні тематичні фотозони та ярмарковий будиночок з лавандовими виробами — від витончених букетів і саше до натурального мила ручної роботи, лавандової олії та кави.

Атмосферу мальовничого Провансу підкреслюватиме легкий музичний супровід та цікаві тематичні заходи, що проводитимуться для відвідувачів у вихідні.

Парк працює з 10:00 до 20:00 за адресою: с. Мотижин, 29 км від Києва по Житомирській трасі.

Вартість відвідування: 200 грн — дорослий квиток, 100 грн — дитячий.

«Лавандове поле»: кількість туристів збільшується із кожним наступним сезоном цвітіння

Локація «Лавандове поле» знаходиться в с. Тарнівці Ужгородського р-ну Закарпатської області та має площу 0,5 га. Перші кущі лаванди були посаджені восени 2019 року.

«Цього року ми приймаємо відвідувачів з 11 червня. Сезон цвітіння триватиме близько 4-х тижнів. Локація була створена для відпочинку та фотосесій. На території можна придбати лавандову продукцію власного виробництва — лавандовий сироп, ефірну олію, варення, джеми, лавандовий мед (сезонно), а також свіжу та сушену лаванду (за запитом). Цікавість до нашої локації дедалі зростає, тому відмічаємо збільшення кількості туристів із кожним наступним сезоном цвітіння», — розповідає власниця локації Катерина Копинець.

Вартість відвідування: 100 грн за квиток. 200 грн — у вечірні години, коли можна помилуватися заходом сонця (з 19:00 до 21:00). Вхід для військовослужбовців та дітей до 10 років безкоштовний.


Тетяна Ярмоленко, AgroPortal.ua