Провідна студія флористики та декору LoraShen не припинила свою діяльність із початком повномасштабної війни в Україні. Попит на квіти зменшився, але бажання українок створювати затишок навіть у таких умовах залишилося.
«До війни в нас купували інстаграмні композиції з гортензій, ранункулюсів та орхідей. Вони об’ємні та яскраві. Зараз акцент на сезонні українські квіти та рослини у горщиках. Дівчата, які виїхали з Києва, відправляють такі квіти своїм подругам і мамам, які залишились у місті.
Першими навесні з’являються тюльпани, нарциси, потім альстромерія, кала, еустома, матіола, ґрунтова півонія, антірінум, останніми — гладіолуси, жоржини, хризантеми. Всі квіти в студії закуповують пучками по 10-25 штук.
«Звісно, фермери пропонують і багато інших квітів, які намагаються вирощувати, але це все має епізодичний характер. Якась квітка виросла дуже гарною, але в кількості трьох штук. Ми візьмемо їх у букет як щось незвичне та гарне. Люди захочуть і собі, а в нас цих квітів немає у великій кількості», — каже підприємиця.
Сьогодні студія флористики та декору в активному пошуку нових постачальників квітів. Основними вимогами до квітникарів є якість, прогнозована кількість та ціна. Щотижнево тут готові закуповувати 100-200 одиниць одного виду квітів.
«На літо в нас велика програма із закупівлі квітів та злакових, які можна сушити. Робимо великий запас різноманітних гілок та колосків, які фарбуємо і потім робимо з них композиції. Таку продукцію купуємо просто у селян», — каже Лариса Шен.