Таку ферму можна буде відкрити за кілька місяців, оскільки яйця власного виробництва дають вихід курчат 76%, тож за короткий проміжок часу можна буде розвинути ферму на тисячу голів. Зараз триває пошук приміщення.
Відкриття ферми на Тернопільщині допоможе зберегти лояльну цінову політику продукції. «Зараз для сублімованої їжі я купую м’ясо курки. Використовуючи перепелине м’ясо власного виробництва, я не буду ні від кого залежати».
Інша сировина закуповується у місцевих виробників. «Це сільська місцевість, тож кожен щось вирощує. Роботи тут майже немає, адже це не виробничий регіон. Основний прибуток був від заробітків за кордоном. Зараз роботу знайти складно, до того ж, додалося багато переселенців — 3200 осіб було зареєстровано на початок року».
Тому проблем немає ні з сировиною, ні з працівниками, а якщо вдасться відкрити перепелину ферму, то додасться ще 2-3 робочі місця — це буде соціальна складова бізнесу.
Згадуючи про початок війни, Олена додає, що найскладнішим було прийняття того, що взагалі усе потрібно кидати і їхати. «У Костянтинівці у мене своє приміщення, здобутки, підтримка рідних. Я могла запускати декілька процесів одночасно, займатися тим, що було цікаво, не залежачи від оренди, різних бюрократичних моментів. А коли ти переїздиш, ти залежиш від обставин, дуже важко знайти підходяще приміщення, житло. Зараз працюю так, щоб справа розвивалася, навіть якщо буде можливість повернутися додому. Це все на відновлення України: ми працюємо, платимо податки, створюємо робочі місця», — підсумувала вона.
Світлана Цибульська, AgroPortal.ua