Морський живий камінь Pyura chilensis
Є ось такі цікаві живі камені. Живуть вони біля узбережжя Перу та Чилі. Через свою унікальну будову Pyura накопичують метал ванадій у дуже великих кількостях. Їхнє м’ясо високо цінується завдяки тонкому аромату і вживається різними способами. На колір і смак, як-то кажуть...
Двостулковий молюск Panopea generosa
Цей молюск, що має оригінальний зовнішній вигляд, дуже поширений у Північній Америці. Переважно його використовують для суші і сашимі. Молюск дуже дорогий, вартість однієї особини може становити до $60.
Гриб Hericium erinaceus
Друга назва цього гриба — «левова грива», і вона дуже йому підходить. Незважаючи на свій не зовсім апетитний вигляд, Hericium erinaceus неймовірно корисний і використовується як у харчовій, так і в медичній промисловості. У східній медицині його застосовують як потужний імуностимулюючий засіб. За смаком схожий на креветки.
Тюлень, нашпигований чайками Kiviak
Це святкова страва, яку людям зі слабкими нервами краще не куштувати. Готують її так: беруть шкуру тюленя, запхають всередину 400 птахів і, запечатавши це салом, розміщують під каменем на 3-18 місяців. Тільки-но мине зазначений час, птахів обскубують і вживають в їжу. Кажуть, що за смаком ця страва дуже нагадує гострий сир.
Мурашині личинки Escamoles
Ескамолес ще називають мурашиної ікрою і дуже цінують в Мексиці. Ліометопумові мурахи не здаються без бою, і, щоб отримати їхні личинки, доводиться дуже сильно постаратися. Це позначається на вартості, природно. Проте є і плюси такого раціону: личинки мають приємний смак (схожі на сир) і неймовірно корисні.
AgroPortal.ua за матеріалами Аdme.ru